«В останні роки на тлі інтенсифікації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти та його періодичного переведення в дистанційний формат спостерігаємо тенденцію до зниження рівня здоров’я й фізичної підготовленості учнівської молоді. Цей факт спонукає до пошуку нових освітніх і виховних технологій, до впровадження нетрадиційних форм і методів навчання й виховання у середній школі. Це є суголосним із Концепцією НУШ, у формулі якої закладено “новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві”», – зазначила укладач і керівник колективу авторів посібника, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії фізичного виховання та рекреації Наталія Бєлікова.

Саме тому на часі стали видання й презентація на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я ВНУ імені Лесі Українки навчально-методичного посібника «Інноваційні методики навчання фізичної культури школярів». На дійстві були присутні всі дванадцять авторів, рецензенти, ректор Університету Анатолій Цьось, декан факультету Василь Пантік і запрошені гості.

Наталія Бєлікова, Людмила Ващук, Тетяна Гнітецька, Ніна Деделюк, Олена Демʼянчук, Олег Дикий, Світлана Індика, Світлана Калитка, Людмила Кочубей, Надія Ковальчук, Олена Томащук, Володимир Яловик виклали в колективній праці найбільш прогресивні й перспективні методики навчання школярів. Адже педагогічна наука та шкільна практика спрямовують спільні зусилля на пошук шляхів удосконалення урочних і позаурочних форм фізичної культури школярів.

Інновації, у рамах яких розвиваються педагогічні технології, самі по собі не виникають – вони є результатом наукових пошуків передового педагогічного досвіду. Представлений навчально-методичний посібник – колективна робота науковців, педагогів, учителів із високим рівнем наукової, викладацької й методичної компетентностей, на що вказують зміст і спрямованість кожного з представлених у посібнику матеріалів.

Автори сподіваються, що їх упровадження на уроках фізичної культури сприятиме формуванню в школярів позитивної мотивації до здорового способу життя, фізичному розвитку й фізичній підготовці, розширюватиме руховий досвід, формуватиме практичні навички для самостійних занять фізичними вправами та проведення активного відпочинку, допомагатиме розвитку творчої особистості, удосконаленню та підвищенню особистого результату дитини.

Ректор Анатолій Цьось зазначив: «Колеги, щиро дякую вам за активну позицію. У цей складний час ви працюєте й готуєте навчальні посібники, що покращують якість освіти, відмінно передаєте практичний досвід і знання студентам. А це надзвичайно важливо!»

Загальна концепція навчально-методичного посібника має методологічно обґрунтований, структурований характер. Матеріал видання подано в шести частинах, які розкривають методичні й змістові орієнтири авторських матеріалів: «Здоров’язберігальні технології в шкільній освіті»; «Освітньо-розвивальна гімнастика»; «Фітнес у школі»; «Лека атлетика в школі»; «Інноваційні процеси розвитку туризму»; «Навчальна та позакласна спортивна робота».

Колектив авторів вірить, що навчально-методичний посібник «Інноваційні методики навчання фізичної культури школярів» буде корисним для педагогів, освітян, студентів та стане новим стимулом для методичних і практичних рішень інноваційного спрямування в системі шкільного фізичного виховання.
Відділ інформаційної політики