У Волинському національному університеті імені Лесі Українки активно організовують роботу з внутрішньопереміщеними особами.
Так, за підтримки департаменту молоді та спорту Луцької міської ради викладачі та студенти Університету проводять пізнавально-розвивальні заняття для дітей, які через агресію російської федерації змушені були переїхати до Луцька. На базі Університету діє клуб «Родинного дозвілля», який відвідують діти й мами з Чернігова, Донецької, Запорізької, Луганської областей, які наразі проживають у гуртожитках Університету Лесі Українки. У клубі працюють викладачі та студенти факультету фізичної культури, спорту та здоров'я.

У спортивних залах викладачі та студенти факультету працюють з дітьми та дорослими, які вимушено переселилися на Волинь. Заняття відбуваються щотижня у понеділок та середу з 16:00 до 18:00.
За словами декана факультету фізичної культури, спорту та здоров'я Василя Пантіка, на заняття приходять близько 15 дітей, які спілкуються між собою, з педагогами, активно і весело проводять час.

«Діти грають різні ігри, в деякій мірі ми зачіпаємо шкільну програму. До проєкту долучилися і викладачі, і студенти нашого факультету», - розповів Василь Пантік.
Декан пояснив, що наразі студенти проходять педагогічну практику, але не в очному режимі через відсутність стаціонарного навчання в школах. Відтак, покращилася якість підготовки студентів, і відбувається розвиток діток.
До роботи з дітьми залучені студенти денної форми навчання III курсу спеціальностей 017 Фізична культура і спорт та 014 Середня освіта (Фізична культура), які покращують свої практичні навички у клубі «Родинне дозвілля».

«Весела руханка» під музичний супровід, яку підготували Марія Фесик і Анастасія Мекіса, естафети від Владислава Сіньковського і Романа Гаврилюка та безліч цікавих вправ. Все це дає змогу удосконалювати професійно-педагогічні знання, уміння і навики, які набули студенти на попередніх курсах навчання.

«Зараз неможливо проходити практику в школах, тому ми працюємо з дітками-переселенцями в університеті. Ми придумали для діток різні вправи та естафети, аби вони мали рухову активність. Ми і проходимо практику, і допомагаємо переселенцям, тобто ми і практиканти, і волонтери», – розповідає студентка Марія Фесик, яка працює з дітьми.


На час занять батьки можуть зайнятися своїми справами і навіть відпочити. Під час тривоги діти можуть сховатися в укритті.
Також університет долучається до розвитку внутрішньо переміщених дітей, які вдома займалися футболом, або хочуть розпочати такі заняття. На університетському стадіоні з твердим покриттям маленькі спортсмени можуть відточувати свою майстерність. З дітьми працює викладач університету Роман Іваніцький.

Крім цього дітей тренують і тренери футбольного клубу «Волинь», з яким Університет активно співпрацює. У клубі почали відновлювати тренувальний процес.

«Ми почали відновлювати тренувальний процес, але основна робота чекає після свят. Зараз хочемо зібрати дітей, подивитися хто лишився в Луцьку і набрати нових дітей. Також ми запрошуємо на тренування дітей з інших регіонів нашої країни, які через війну вимушені були приїхати на Волинь», – сказав тренер футболістів 2012 року народження Олександр Курінов.
Відділ інформаційної політики