Підсумки пресконференції ректора ВНУ імені Лесі Українки

від Moshan, 31 січня, 2022
Переглянути на сайті

28 січня відбувся важливий для Волині публічний захід – пресконференція ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки. Захід зібрав представників ЗМІ Волинської та сусідніх областей.

До складу президії, окрім ректора Анатолія Цьося, увійшли проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, проректор з науково-педагогiчної роботи та інновацій Вадим Ульянов, проректор з науково-педагогічної роботи та матеріально-технічного забезпечення Анатолій Федонюк і начальник відділу інформаційної політики Андрій Мошкун.

вну

На початку пресконференції Анатолій Цьось розповів присутнім про досягнення та пріоритетні напрями розвитку Волинського національного університету імені Лесі Українки. Одним із головних досягнень стало згуртування колективу та створення позитивної атмосфери з надання якісної освіти. Важливі пункти в роботі з викладачами – жорсткі вимоги до якості надання послуг, а також преміювання за високі здобутки.

вну

Щодо п’яти основних напрямів, то серед них Анатолій Цьось виділив такі: промоція спадщини Лесі Українки, зокрема у Польщі; тісна співпраця з громадами краю; робота з іноземними студентами; впровадження дуальної форми здобуття освіти; будівництво сучасного спорткомплексу на базі практик табору «Гарт».

Проте колектив Університету не зупиняється на досягнутому і сміливо ставить нові амбітні цілі. Так, успішний досвід видання 14-томника Лесі Українки створив сприятливі умови для нового проєкту. Колектив Університету планує видати збірку творів знаної волинянки Олени Пчілки, адже 2023 року виповниться 175 років від дня її народження.

Анатолій Цьось відзначив, що одним із досягнень є те, що до Університету цьогоріч вступило багато студентів, які обрали ВНУ імені Лесі Українки як свій перший пріоритет, і з кожним роком ця тенденція лише зростає, що говорить про авторитет закладу вищої освіти. Також важливо, що нашими студентами все частіше стають іноземці. Цьогоріч до університетської сім’ї долучилося багато вступників із Китаю. Ректор упевнений, що наступного року їх буде ще більше. Для Університету це не лише можливість надати освітню послугу, а й поглибити міжкультурну співпрацю.

Низка питань представників ЗМІ була пов’язана із цьогорічною вступною кампанією та новими спеціальностями, анонсованими раніше. Під час пресконференції було озвучено, що у Волинському національному університеті імені Лесі Українки 2022 року планують набирати студентів на нову спеціальність «Правоохоронна діяльність».

вну

«Це дуже цікава спеціальність, яка регламентована. Тобто, щоб почати проводити освітню діяльність за цією спеціальністю, потрібно мати ліцензію. Зараз Університет працює, готуючи документи для отримання цієї ліцензії. Документи подані до Міністерства освіти і науки. Наразі чекаємо на приїзд комісії. Маємо дуже хороші підстави, щоб проводити таку діяльність. Зараз хочемо зробити електронний тир, закупити поліграф, аби створити відповідну лабораторію. Ми надаватимемо хорошу освіту», – наголосив Анатолій Цьось.

Проте це не всі новації в новій вступній кампанії. Проректор Юрій Громик анонсував також набір на нову освітню програму спеціальності «Національна безпека», яка трішки змінила профіль, адже тепер це буде підготовка аналітиків, організаторів для сфери нацбезпеки. Окрім того, на факультеті міжнародних відносин буде освітня програма, пов’язана з міжнародною безпекою, що дуже актуально сьогодні.

вну

За останні два роки Університет значно покращив свою матеріальну базу. Ремонти в гуртожитках і навчальних корпусах позитивно вплинули на умови проживання та якість навчального процесу. За словами ректора, також заплановано ремонти на факультетах і першому поверсі центрального корпусу. Якщо говорити про масштабні будівництва, то вони теж ведуться. Зокрема, в планах звести нові навчальні корпуси та гуртожитки.

вну

Також триває будівництво спорткомплексу на базі практик табору «Гарт». Ректор подякував Волинській обласній раді та Волинській обласній державній адміністрації за підтримку: «Наявність такого спортивного комплексу на Світязі дуже важлива. Це вплине на розвиток туристичного потенціалу регіону. Там відбуватимуться змагання, навчально-тренувальні збори команд. Це дасть змогу Шацькому регіону залучати кошти. Ми повинні бути прагматичними у своїй діяльності. База практик табору “Гарт” має працювати увесь рік і бути рентабельною. Наявність спортивного комплексу дасть змогу залучати команди у різні пори року. Відповідно, буде надходження і до Університету. Водночас ВНУ імені Лесі Українки працює над розвитком спорту. У нас є жіноча волейбольна команда і баскетбольна команда. Також формуємо чоловічу волейбольну команду».

Посилання на повне відео пресконференції: https://www.youtube.com/watch?v=yUhfixslyfs

Відділ інформаційної політики

Фото: Олег БУРЛАКА, Анна ПРИСЯЖНА

Image
пресуха