23 травня 2024 р. на розширеному засіданні кафедри теоретичної та комп’ютерної фізики імені А. В. Свідзинського відбулось обговорення ОПП «Фізика та астрономія» (освітній рівень «Магістр») й ОПП «Комп’ютерна фізика» (освітній рівень «Бакалавр») спеціальності 104 «Фізика та астрономія». Крім груп забезпечення освітніх програм і членів кафедри для участі були запрошені роботодавці Сергій Набойчик, керуючий партнер і співзасновник ТОВ «Аква Прінт»; Володимир Шпирковський, директор ПП «ЛАКІТЕК»; випускники Микола Демчук, Олександр Романчук; здобувачі освіти. Також до зустрічі доєднались онлайн: професор Любомир Никируй, завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла ПНУ імені Василя Стефаника, головний редактор журналу «Physics and Chemistry of Solid State»; Іван Яремій, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри матеріалознавства і новітніх технологій, гарант ОП «Комп’ютерна фізика» спеціальності 104 «Фізика та астрономія» ПНУ імені Василя Стефаника; Володимир Юхимчук, професор, доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу оптики і спектроскопії Інституту фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова.

На початку засідання гаранти Василь Сахнюк (ОПП «Фізика та астрономія») й Оксана Замуруєва (ОПП «Комп’ютерна фізика») коротко представили учасникам засідання навчальні плани та напрацьовані зміни, які запропоновані для внесення.
Розглянуто питання відповідності освітньо-професійної програми та навчального плану. Стейкхолдери та роботодавці зауважили високий рівень підготовки випускників і внесли пропозиції щодо вивчення різнопланових вибіркових дисциплін із акцентом на їхню специфіку роботи.
Іван Яремій зробив певні уточнення стосовно вибіркових дисциплін і підкреслив, що високий відсоток вільного вибору студентів – дуже позитивна практика для формування індивідуальної траєкторії здобувача освіти.
Любомир Никируй закцентував увагу на ОК «Семінар з наукових досліджень» для магістрів, оскільки опрацювання і правильне подання наукових досліджень – важливий складник для науковців, їхньої пізнаваності в науковому світі.

Сергій Набойчик звернув увагу на ОК «Спеціалізоване програмне забезпечення». Зокрема, його зацікавило, яке програмне забезпечення вивчатиметься здобувачами освіти. Василь Сахнюк повідомив, що для забезпечення курсу є ліцензії на використання у навчальному процесі програм OriginLab і СКМ Maple.
При обговоренні ОК «Парадигми програмування» Олександр Романчук запропонував зробити її менш загальною, акцентуючи на програмуванні в контексті комп’ютерної фізики і, відповідно, назвати ОК «Парадигми програмування в задачах комп’ютерної фізики».
Зустріч була продуктивною. Висловлюємо вдячність академічній спільноті та зацікавленим сторонам за обґрунтовані зауваження й рекомендації, які взяті до уваги та при можливості будуть враховані шляхом внесення змін у навчальний план чи іншим чином.
Кафедра теоретичної та комп’ютерної фізики
імені А. В. Свідзинського