Primary tabs

Обговорення ОПП «Фізика та астрономія» ОР «Магістр» і «Комп’ютерна фізика» ОР «Бакалавр»

By Moshan, 29 May, 2024
Переглянути на сайті

23 травня 2024 р. на розширеному засіданні кафедри теоретичної та комп’ютерної фізики імені А. В. Свідзинського відбулось обговорення ОПП «Фізика та астрономія» (освітній рівень «Магістр») й ОПП «Комп’ютерна фізика» (освітній рівень «Бакалавр») спеціальності 104 «Фізика та астрономія». Крім груп забезпечення освітніх програм і членів кафедри для участі були запрошені роботодавці Сергій Набойчик, керуючий партнер і співзасновник ТОВ «Аква Прінт»; Володимир Шпирковський, директор ПП «ЛАКІТЕК»; випускники Микола Демчук, Олександр Романчук; здобувачі освіти. Також до зустрічі доєднались онлайн: професор Любомир Никируй, завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла ПНУ імені Василя Стефаника, головний редактор журналу «Physics and Chemistry of Solid State»; Іван Яремій, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри матеріалознавства і новітніх технологій, гарант ОП «Комп’ютерна фізика» спеціальності 104 «Фізика та астрономія» ПНУ імені Василя Стефаника; Володимир Юхимчук, професор, доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу оптики і спектроскопії Інституту фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова.

фі

На початку засідання гаранти Василь Сахнюк (ОПП «Фізика та астрономія») й Оксана Замуруєва (ОПП «Комп’ютерна фізика») коротко представили учасникам засідання навчальні плани та напрацьовані зміни, які запропоновані для внесення.

Розглянуто питання відповідності освітньо-професійної програми та навчального плану. Стейкхолдери та роботодавці зауважили високий рівень підготовки випускників і внесли пропозиції щодо вивчення різнопланових вибіркових дисциплін із акцентом на їхню специфіку роботи.

Іван Яремій зробив певні уточнення стосовно вибіркових дисциплін і підкреслив, що високий відсоток вільного вибору студентів – дуже позитивна практика для формування індивідуальної траєкторії здобувача освіти.

Любомир Никируй закцентував увагу на ОК «Семінар з наукових досліджень» для магістрів, оскільки опрацювання і правильне подання наукових досліджень – важливий складник для науковців, їхньої пізнаваності в науковому світі.

фізра

Сергій Набойчик звернув увагу на ОК «Спеціалізоване програмне забезпечення». Зокрема, його зацікавило, яке програмне забезпечення вивчатиметься здобувачами освіти. Василь Сахнюк повідомив, що для забезпечення курсу є ліцензії на використання у навчальному процесі програм OriginLab і СКМ Maple.

При обговоренні ОК «Парадигми програмування» Олександр Романчук запропонував зробити її менш загальною, акцентуючи на програмуванні в контексті комп’ютерної фізики і, відповідно, назвати ОК «Парадигми програмування в задачах комп’ютерної фізики».

Зустріч була продуктивною. Висловлюємо вдячність академічній спільноті та зацікавленим сторонам за обґрунтовані зауваження й рекомендації, які взяті до уваги та при можливості будуть враховані шляхом внесення змін у навчальний план чи іншим чином.

 

Кафедра теоретичної та комп’ютерної фізики

імені А. В. Свідзинського

Image
фізика