«Плекаємо науковців»: в Університеті нагородили найуспішніших слухачів обласної МАН

«Плекаємо науковців»: в Університеті нагородили найуспішніших слухачів обласної МАН

By Petrushko, 11 June, 2024
Переглянути на сайті

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулася урочиста академія «Плекаємо науковців», яку організувала Волинська обласна Мала академія наук.

У Центрі культури та дозвілля зібралися слухачі МАН, переможці обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-манівців, їхні вчителі-наставники, ректор Анатолій Цьось, проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Людмила Єлісєєва, проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, начальниця Управління освіти і науки Волинської ОВА Наталія Матвіюк і представники Волинської обласної Малої академії наук.

МАНМАН

На початку дійства директорка КУ «Волинська обласна Мала академія наук» Тетяна Михалюк розповіла присутнім про роботу установи та її представників упродовж навчального року. Зокрема, Тетяна Михалюк зазначила, що Волинська обласна МАН має плідну співпрацю з адміністрацією та професорсько-викладацьким складом Університету.

Тетяна Вадимівна повідомила, що у 2023–2024 навчальному році на базі ВНУ імені Лесі Українки працювали 38 наукових секцій, що на шість більше ніж у 2022–2023 навчальному році. Майже 500 учнів працювали в 47 групах стаціонарної та заочної форм навчання. Минулого навчального року був започаткований новий проєкт – «Наукові студії». Крім цього, спільно з Університетом організовували турніри юних науковців (біологів, географів, істориків, журналістів), конкурс «Юні літератори Волині», конкурси-захисти, наукові пікніки, реалізували проєкти «Літо науки», «Небесний легіон Волині», яким уже зацікавилися на рівні України.

МАН

Також окремо Тетяна Михалюк розповіла про конкурс «Мій родовід», організований спільно з факультетом історії, політології та національної безпеки.

«Спільними зусиллями до різних проєктів ми залучили майже п’ять тисяч дітей і дорослих із різних куточків України. Незважаючи на важкий рік й усі виклики, дев’ять учнів стали стипендіатами Президента України, сім із них – вихованці науковців Університету. 130 слухачів стаціонарних секцій здобули перемогу в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Із них 61 проєкт був розроблений у ВНУ імені Лесі Українки. Маємо 16 нагород фінального етапу конкурсу захисту з 35, які Волинь виборола саме завдяки досвідченому наставництву викладачів Університету», – розповіла Тетяна Вадимівна.

Ректор Анатолій Цьось перед нагородженням найкращих манівців зазначив, що йому надзвичайно приємно перебувати поруч із розумними учнями, які прагнуть розвиватися та пізнавати нове.

МАН

«Ми живемо в складний час і повинні, крім основної своєї діяльності, працювати для допомоги Силам оборони України і шанувати всіх Героїв», – сказав ректор і закликав усіх присутніх хвилиною молитви вшанувати пам’ять загиблих воїнів.

Опісля Анатолій Васильович розповів про переваги Університету імені Лесі Українки, здобутки його представників і подальші плани.

«Цьогоріч ми разом із Малою академією наук й Управлінням освіти і науки готуємо конференцію, присвячену 175-річчю від дня народження Олени Пчілки. Крім того, науковці Університету готують академічне зібрання творів письменниці, що буде першим в Україні. Я можу говорити про багато показників навчального закладу, але головний наш здобуток – активні та творчі студенти і ми їх стараємося підтримувати. Якщо ви хочете бути активними та поміченими, то запрошую вас усіх долучатися до нашої великої університетської родини», – сказав Анатолій Цьось.

МАН

Ректор спільно з начальницею Управління освіти і науки Волинської ОВА Наталією Матвіюк та проректорами нагородили керівників і вручили учням та їхнім наставникам грамоти й інші відзнаки за успіхи на різноманітних заходах світового, всеукраїнського та обласного рівнів.

МАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАН

МАН

МАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАН

 

Відділ інформаційної політики

Image
МАН