Науково-аналітичний центр «Стала, інклюзивна та смарт Європа» як експертно-дослідницький осередок Лабораторії проєктів та ініціатив Волинського національного університету імені Лесі Українки створено в межах міжнародного гранту The Jean Monnet Chair project «Sustainable, Inclusive and Smart Development within Decentralization Process: the EU experience» Erasmus+. Враховуючи унікальність центру, що веде свою діяльність на перетині різноманітних сфер (економіки, міжнародних відносин, менеджменту, соціології, антропології, історії, політології тощо), він є платформою для міждисциплінарних досліджень. Ми прагнемо генерації рішень і поглиблення партнерства й взаємодії у питаннях пошуку нових підходів до моделювання сталого, інклюзивного, смарт розвитку громад і країн Європи.

Командою Науково-аналітичного центру «Стала, інклюзивна, смарт Європа» в межах реалізації міжнародного проєкту The Jean Monnet Chair project Erasmus+ SISDDP у період із 11 по 29 лютого 2024 року для аспірантів і докторантів організовано другу зимову докторську школу «Сталий, інклюзивний та смарт розвиток в контексті децентралізації: досвід ЄС» з унікальної сертифікованої програми.

Цінністю роботи школи стали її учасники – представники 33-х закладів вищої освіти України. Географія слухачів дуже широка. Ми пишаємося, що академічна освіта примножується здобутками нашої співпраці. Кожен зі слухачів отримав сертифікат про підвищення кваліфікації (3 кредити ЄКТС/90 годин).

Слухачі вивчали такі теми: сучасна парадигма сталого, інклюзивного, смарт розвитку; історія її становлення; глобальні цілі сталого розвитку; європейська інтеграція; стратегія ЄС в питаннях сталого, інклюзивного та розумного розвитку; європейські практики децентралізації; децентралізація в контексті європейських реформ; сталий розвиток і самозабезпечення громади; стратегічне управління та планування; муніципальний менеджмент; управління проєктами та змінами; управління персоналом; запобігання корупції; гендерна рівність; державна мова; комунікація та взаємодія; запит на євроінтеграцію та досягнення цілей сталого розвитку в економічному полі громад; інклюзивність.

У нашому постійному прагненні до інновацій і вдосконалення ми раді поділитися, що слухачі докторської школи в межах роботи Науково-аналітичного центру «Стала, інклюзивна, смарт Європа» взялися за виклик написати есе. Це було не просто завдання, а шанс для кожного учасника поділитися своїм унікальним баченням і глибокими роздумами щодо того, як ми та глобальна спільнота можемо рухатися вперед, обираючи шлях до безпеки сталого розвитку, що враховує потреби всіх членів суспільства та використовує передові технології для досягнення наших цілей. Есе кожного учасника представило його особисту думку на конкретну подію, ідею або проблему з акцентом на власні емоції та відчуття. Тексти слухачів школи були не тільки інформативними, але й надзвичайно вражаючими, відображаючи глибину міркувань і переживань авторів.

Докторська школа об’єднала молодих учених, які не лише вивчають проблеми безпеки сталого розвитку, але дійсно намагаються жити цією парадигмою. Майбутнє України ґрунтується на спільності наших інтересів. Долучайтесь до нас у цьому захопливому дослідженні ідей і рішень, що можуть змінити світ! Будуймо стале, інклюзивне та смарт майбутнє разом!
координаторка проєкту «Сталий, інклюзивний та розумний розвиток
в умовах децентралізації: досвід ЄС», професорка Жана Моне,
докторка з економічних наук, експертка з питань сталого розвитку,
очільниця Лабораторії проєктів та ініціатив ВНУ імені Лесі Українки