Заповідна справа – запорука збереження національного природного багатства України

від redactor, 21 жовтня, 2016
Переглянути на сайті

18 жовтня в рамках екологічної ініціативи кафедри екології та охорони навколишнього середовища в конференц-залі бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася зустріч із директором Національного природного парку «Кременецькі гори», кандидатом економічних наук Миколою Штогрином.

Свій виступ Микола Олександрович розпочав словами про створення НПП «Кременецькі гори»: «Це ще доволі новий парк, я керую ним з 2012 року, і фактично ми працюємо над його розбудовою дотепер. Метою створення національних природних парків є збереження цінних природних, історико-культурних комплексів і об’єктів, які мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне й оздоровче значення. Національний природний парк «Кременецькі гори» вирізняється багатством та унікальністю ландшафтів, різноманіттям природних ресурсів, як лісових, так і рекреаційних, рослинним світом, своєрідністю фауни, які доповнюються історичною та культурною спадщиною. Історичні пам’ятники, релігійні центри краю мають не тільки загальнодержавне, а й міжнародне значення. Інтерес до нашого регіону посилюється етнічними традиціями, древньою культурою, гостинністю місцевого населення. Унікальність Кременецьких гір – в неповторному сплетінні природних багатств із видатними літописними подіями, народними традиціями, сивочолими легендами, розповідями, які знайшли своє відображення в творчості видатних учених, природодослідників, істориків, етнографів, поетів та письменників».

Також Штогрин М. О. зазначив: «Сьогоднішня наша зустріч побудована на тому, щоб ви зрозуміли, що ваша спеціальність – нині досить затребувана. Адже в Україні діє близько 50 національних природних парків, зокрема і біосферних заповідників, які потребують висококваліфікованих працівників з екології. У нас працюють випускники Вашого університету, зокрема начальник наукового відділу НПП «Кременецькі гори» закінчувала саме Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Ми тісно співпрацюємо із науковцями вашого вишу, які приїжджають на наші наукові конференції, натомість ми також відвідуємо ваші науково-практичні конференції. Надіюсь на плідну співпрацю також і зі спеціалістами з екології та охорони навколишнього середовища та заповідної справи вашої кафедри».

Студенти активно ставили запитання про спеціальності, кадрову політику, обов’язки та вимоги, які постають перед потенційними претендентами на заміщення вакантних посад у НПП.

Також директор НПП «Кременецькі гори» відзначив, що коли Україна підписала асоціацію із Європейським Союзом, взявши зобов’язання збільшити свій природо-заповідний фонд до 16 % при тому, що на сьогодні він становить у нашій державі лише 6,1 %. Перед кожною областю було поставлено завдання збільшити ПЗФ. Волинь доволі багата на заповідні території: в області функціонують «Шацький НПП», НПП «Прип’ять-стохід» та Ківерцівський НПП «Цуманська пуща».

Колектив НПП «Кременецькі гори» також працює над екологічним вихованням дітей молодшого, шкільного віку та студентства. За сприяння НПП проводять різноманітні виховні заходи екологічного спрямування з метою формування в молоді екологічної свідомості – запоруки формування нового покоління нашої успішної в найближчому майбутньому держави.

Ірина ДАНИЛЮК,

старший викладач кафедри екології та охорони навколишнього середовища

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело 

Image
Type