Волинський національний університет імені Лесі Українки разом із Управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради запрошують діток для занять математикою та інформатикою у центр взаємопідтримки для внутрішньо переміщених осіб.
Тісна співпраця Університетом (зокрема ФІТіМ) й управлінням почалася з прагнення викладачів та студентів надати різносторонню допомогу діткам, які знайшли прихисток у Луцьку, покидаючи зруйновані війною домівки. Декан факультету Світлана Яцюк разом зі студентами спочатку привезли у центр зібрану студентським та викладацьким колективом продуктову допомогу. Після розмови з очільницею департаменту Ліною Галан, у Світлани Миколаївни виникла ідея створення школи молодого математика і школи юного ІТ-фахівця, де надавалася б професійна допомога діткам у вивченні таких непростих, але надзвичайно цікавих наук.
Щовівторка та щочетверга на постійній основі відбуваються навчально-розвивальні заняття для дітей, що постраждали від війни. Викладачі й студенти факультету інформаційних технологій і математики працюють з дітками за адресою: проспект Соборності, 18 – третій повех РАЦСу.
По вівторках діє школа молодого математика. Так, 19 квітня викладачі кафедри теорії функцій та методики навчання математики й студенти-математики разом з дітками розгадували математичний квест, розписували писанки-пряники і навіть виконували всі гуртом гаївки.

А вже 26 квітня досвідчений викладач Оксана Антонюк та студентка групи Матем-42.О, яка є вчителем математики та інформатики КЗ «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Луцької міської ради Волинської області», Дар’я Мацюк провели незабутній квест для дітлахів. Математичні завдання були багатокрокові, на кожному етапі діти отримували бал за правильні відповіді. Перший етап був розминкою, де було запропоновано малі логічні задачі.

Другий етап Оксана Петрівна провела із малюнками та логічними питаннями. Третій етап: діти отримали задачі, пов’язані із новітніми технологіями. Четвертий етап: учні працювати із квадратом Ши-Чао-Тю, що дуже їх захопило, - вони змагалися, щоб знайти нові силуети й фігури. П’ятим етапом було розгадування зашифрованих слів відомого вченого Галілео Галілея. «Математика - це мова, на якій написана книга природи».

В дитячих очках загорілась зацікавленість до кожної задачі і нестримне прагнення до їх вирішення. А після квесту кожен отримав винагороду за свої старання, а ще була смачна перерва під час розумової роботи.

3 травня чергову годину математики підготували і провели свідомі студрадівці: Алла Гетьман (Матем -31), Ірина Апанасенко, Уляна Никонюк, Владислав Жук– активні студенти четвертого курсу.

Дітки розв'язували приклади, логічні задачі, складали математичні пазли – їхні душі запалювалися любов’ю до математики.

Щочетверга проходить школа юного ІТ-фахівця. 21 квітня Ніна Падалко повела дітей стежиною розвитку ІТ-технологій, такий екскурс у минуле комп’ютерів викликав неабиякий інтерес у дітей, спонукав до купи запитань та жвавої розмови.

Студенти спеціальності КНІТ Яна Дмитрук, Андрій Ступінь, Назарій Вербецький показали прийоми певних комп’ютерно- розвивальних ігор. Як завжди, перемогла дружба, і всі гуртом смакували принесеними гостинцями.

29 квітня молодий і талановитий викладач Юрій Книш та студентка групи Матем-41, що вже реалізувалась в професійній діяльності, працюючи педагогом в КЗЗСО «Боголюбський ліцей №30 Луцької міської ради», Ніна Дмитрук провели заняття та майстер-клас із дітками, які постраждали від війни.

Викладач приніс із собою, позичені в товаришів для такої благородної справи аж 4 ноутбуки, Ліна Вікторівна забезпечила заняття проектором. Діти пригадали основні знання зі шкільного курсу інформатики про алгоритми та їхнє застосування в програмуванні. Під час майстер класу реалізували проект-гру в середовищі Scratch. Результатом клопітливої праці була яскрава посмішка на обличчях дітлахів під час гри, яку вони власноруч створили.
Активними на усіх заняттях були Максим, Андрій та Дмитро з Покровська, Полінка з Рубіжного вразила цікавими запитаннями, Ангелінка й Давид із Чернігова виявили інтерес до історії ІТ-технологій, Карінка з Харківщини залюбувалась також мелодійністю нашої рідної мови, Сергійко та Маринка з Київщини захотіли ще й після заняття пограти зі студентами на планшеті, Валерія з Запорізької області допитувалась про наступні заняття.


Викладачі і студенти ФІТіМ з нетерпінням чекають на нові зустрічі, адже бачити радість у вистраждалих дитячих очах – це сьогодні є найкращим подарунком для всіх ФІТіМ-івців та кожного члена Лесиної родини.
Ніна ПАДАЛКО,
заступник декана факультету інформаційних технологій і математики