У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулася пресконференція ректора Анатолія Цьося, присвячена третій річниці на посаді очільника ЗВО. Анатолій Васильович у невимушеній атмосфері підбив підсумки свого трирічного ректорського стажу; розповів про особисті напрацювання та досягнення колективу, роботу закладу вищої освіти під час війни; відповів на запитання представників медіа.
На початку зустрічі ректор розповів про роботу ВНУ імені Лесі Українки у 2022 році.
«Університет працює в будь-яких умовах і цей рік був не схожим на жоден попередній через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України. Робота була змінена. Але нам не соромно, як ми прожили цей рік. Із перших днів війни ми зайняли активну громадянську позицію, почали працювати і допомагати ЗСУ. Я переконаний, що зараз найголовніше – перемога у війні, бо від неї залежить існування України і кожного з нас. Завдання Університету сьогодні – це допомога ЗСУ і робота з наближення перемоги», – сказав Анатолій Цьось.

Ректор розповів про допомогу закладу для 14 ОМБр імені князя Романа Великого, 204 БрТА імені Олександра Покришкіна, 100 БрТО Волині, а також волонтерську діяльність Лесиних людей – виготовлення мазей на базі факультету хімії, екології та фармації, сонячних батарей для зарядки гаджетів у Навчально-науковому фізико-технологічному інституті; мистецький фронт представників факультету культури і мистецтв; підтримку внутрішньо переміщених осіб викладачами факультету філології та журналістики, факультету педагогічної освіти та соціальної роботи, факультету фізичної культури, спорту та здоров’я.


Окремо ректор звернув увагу на військово-практичну підготовку населення на базі юридичного факультету – відкриття мультимедійного вогневого комплексу та курси безпечного поводження зі зброєю.
«Але ми всі розуміємо, що головне завдання – посилити показники підготовки студентів. У складний час є великі перспективи для поліпшення роботи Університету і виведення його на інший рівень. В умовах воєнного стану погано працювати – злочин. Ми ще більше закцентували увагу на рейтинг науково-педагогічних працівників. Розвиваємо і зберігаємо наші напрацювання», – сказав Анатолій Цьось.

Також ректор зауважив, що торік контингент студентів зріс. Так, кількість студентів ВНУ імені Лесі Українки та відокремленого структурного підрозділу «Коледж технологій, бізнесу та права» налічувала 10 781. Вступниками Університету стали 4 176 осіб. «Якісний склад працівників дозволяє якісно забезпечувати роботу», – підкреслив Анатолій Цьось.
Крім цього, в Університеті продовжують упроваджувати елементи дуальної форми здобуття освіти та збільшувати кількість спеціальностей, студенти яких можуть навчатися за програмою «Подвійний диплом» за кордоном. Торік таку можливість отримали представники спеціальностей 256 Національна безпека та 052 Політологія.

Упродовж минулого року в Університеті відкрили п’ять спеціалізованих вчених рад, які забезпечуватимуть захист докторських дисертацій. Торік ВНУ імені Лесі Українки став учасником міжнародних заходів, зокрема конференції «Взаємодія університетів із суспільством у бурхливий час» у Болонському університеті та підписання Великої хартії університетів.
У вересні вийшов друком перший том журналу Ради Європи за 2021–2022 роки, присвячений аналізу кращих практик академічної доброчесності в закладах вищої освіти Європи. Інформація про діяльність ВНУ імені Лесі Українки щодо інституалізації академічної доброчесності та її впливу на розвиток університетської спільноти була розміщена поряд із інформацією про провідні навчальні заклади.

Також Анатолій Цьось розповів про господарську діяльність, поточні ремонти в корпусах, будівництво спортивного комплексу на базі практик табору «Гарт».
«Уся робота, про яку я говорив – заслуга всього колективу. Щиро дякую проректорам, моєму помічникові, начальникам структурних підрозділів, деканам і викладачам факультетів. Що буде далі? Далі працюємо так само, але ще ефективніше», – резюмував Анатолій Васильович.
На завершення журналістів дуже зацікавило повідомлення ректора про відкриття нових спеціальностей.

«Цьогоріч ми набиратимемо на І курс студентів на спеціальність 262 Правоохоронна діяльність. Також змінюємо освітню програму фізиків – замість “Фізика, астрономія” буде “Комп’ютерна фізика” з відповідним акцентом. Також є нова цікава магістерська програма на географічному факультеті – “Регіональний розвиток і просторове планування”. Буде нова магістерська програма на факультеті історії, політології та національної безпеки – “Публічна історія”. Крім того, буде дві освітні програми на факультеті філології та журналістики – “Середня освіта. Українська мова та література. Англійська мова” й “Українська мова. Українська та зарубіжна літератури. Літературна майстерність”. Ще три освітні програми обговорюються, але ми можемо їх назвати. Йдеться про “Рекламу та PR”, “Маркетинг” і “Логістику”. Ще одна освітня програма унікальна в регіоні за бакалаврським рівнем – “Перукарське мистецтво та декоративна косметика”. Така освітня програма є в багатьох закладах вищої освіти в Україні і ми думатимемо над цим», – повідомив очільник Університету.
На завершення заходу Анатолій Васильович відповів на запитання запрошених представників місцевих засобів масової інформації.













Андрій ПЕТРУШКО
Фото Дмитро БАЙДА
відділ інформаційної політики