Наприкінці червня делегація на чолі з ректором ВНУ імені Лесі Українки Анатолієм Цьосем на запрошення Народного депутата України, офіційного представника України в ПАРЄ, голови Наглядової ради Університету Ірини Констанкевич перебувала з офіційним візитом в Парламентській асамблеї Ради Європи (м. Страсбург, Франція), де мала змогу не лише ознайомитися з ПАРЄ, а й долучитися до роботи Третьої сесії ПАРЄ, що значною мірою фокусувалася на євроінтеграції та відновленні України.
Упродовж перебування відбулася низка зустрічей як з офіційними представниками України в ПАРЄ, так і з європейськими делегатами. Також у рамках візиту делеговані учасники мали унікальну можливість у Постійному представництві України при Раді Європи зустрітися з дипломатом, Постійним представником України в ПАРЄ, членом Наглядової ради ВНУ імені Лесі Українки, Борисом Тарасюком.

Під час розмови Борис Іванович поділився власним неоціненним досвідом дипломатичної роботи, акцентуючи увагу на специфіці роботи ПАРЄ, її історії, місії та поточній діяльності, що великою мірою зосереджена на ключовому питанні порядку денного – війні в Україні. Упродовж діалогу увагу також було зосереджено на Венеційській комісії (Європейській комісії за демократію через право), яка виконує роль дорадчого органу Ради Європи в сфері конституційного права. Саме остання завдяки Постійному представництву України при Раді Європи вивчає питання вступу України до ЄС.

Загалом йшлося й про результативні напрацювання Постійного представництва України при Раді Європи скеровані на підтримку України, просування її інтересів задля європейської цілісності.
Упродовж зустрічі студенти адресували питання й мали можливість почути експертну відповідь Бориса Тарасюка, дипломата з величезним досвідом, який виважено ділився ним даючи фахову оцінку тим чи іншим подіям, які становили передусім особливий інтерес для студентської спільноти. Одним із важливих аспектів зустрічі є запропонована можливість проходження стажування студентів у Постійному представництві України при Раді Європи.

Ця зустріч справила неймовірне враження оскільки усі присутні мали змогу поринути в світ істинної дипломатії, збагнути тонкощі дипломатичних нот, що вкотре підтвердили важливість України на європейській арені.


Лариса МАКАРУК,
декан факультету іноземної філології