Відбулися чергові академічні читання імені професора Романа Арцишевського

від Moshan, 28 червня, 2024
Переглянути на сайті

Сьогодні, коли Україна знову змушена на полі бою відстоювати своє право на незалежність і процвітання, стає особливо гострим питання про важливість світоглядної освіти.

26–27 червня 2024 р. в Університеті відбулися четверті академічні читання імені професора Романа Арцишевського «Світоглядна освіта молоді в умовах сучасних викликів». Учасниками дійства стали науковці та педагоги понад п’ятнадцяти міст України й зарубіжжя.

Арцишевський

Уже хороша традиція в Університеті – вітати учасників конференцій на найвищому рівні. З вітальними словами та побажаннями плідної співпраці виступили: проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, декан факультету історії, політології та національної безпеки Ярослав Ярош.

АрцишевськийАрцишевський

На пленарному засіданні обговорювали низку актуальних і нагальних проблем, які сьогодні має розв’язувати наша національна освіта. Тезу про те, що вся освіта в кінцевому підсумку світоглядна, обґрунтував професор ДДПУ імені Івана Франка Володимир Возняк. Про новітній досвід формування міжкультурного діалогу Україна–Ізраїль зробив доповідь заслужений працівник культури України, професор ХДУ Микола Левченко. Питання особливості світоглядної та лінгвокультурної компетентності іноземних здобувачів освіти засобами навчальних мультимедійних текстів порушила доцент ПДМУ Марина Жовнір. Важливість громадянської освіти, яка набуває особливої актуальності в сучасному динамічному суспільстві, підкреслила доцент ВНУ імені Лесі Українки Ольга Кузьмук. Модератором пленарного засідання академічних читань виступив доцент ВНУ імені Лесі Українки Андрій Семенов.

Арцишевський

Арцишевський

Згадуючи з великою повагою професора Романа Арцишевського, доцент ВІППО Ігор Остапйовський наголосив, що усю свою науково-педагогічну діяльність він присвятив розробці концепції сучасної гуманітарної освіти та філософським роздумам про життя сучасної людини. Доцент ВНУ імені Лесі Українки Андрій Семенов також зазначив, що питання самовизначення та самоідентифікації особистості, на чому наголошував шанований науковець, важливі для розуміння внутрішньополітичних і геополітичних процесів країни та світу загалом.

АрцишевськийАрцишевський

В обговоренні загалом було зазначено, що реформа сучасної освіти в Україні передбачає таку організацію освітнього процесу, коли стратегія утвердження української національної та громадянської ідентичності буде визначальною та максимально наближеною до потреб нашої держави. Пріоритетним має стати утвердження таких вічних загальнолюдських цінностей, як Добро, Краса, Істина, Свобода.

АрцишевськийАрцишевський

Фінальною частиною академічних читань був майстер-клас «Використання арттерапевтичних технік у розвитку емоційно-вольової сфери». Його провели здобувачі першого рівня вищої освіти нашого Університету Катерина Антонюк і Богдана Шмига. Модератором заходу була доцент Людмила Магдисюк. Учасникам майстер-класу сподобався його інтерактивний формат, оскільки вони мали змогу не тільки отримати теоретичні знання, але й практично застосувати арттерапевтичні техніки.

АрцишевськийАрцишевський

Світоглядна освіта – це не просто набір знань про історію, культуру та цінності нашого народу. Це формування стійкої системи цінностей, чіткої ідентичності й активної громадянської позиції. Саме світоглядна освіта має стати фундаментом для нового, патріотичного виховання молоді, яке допоможе їй не лише усвідомити свою роль у суспільстві, але й активно творити майбутнє незалежної та процвітаючої України.

Арцишевський

 

Антоніна ЯРУЧИК,

доцент кафедри політології

та публічного управління

Image
Арцишевський