У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбувся тренінг психологічної підтримки для волонтерів України. Дійство тривало два дні. Тренерами стали гості зі США – почесний професор психології Джон Тоберн, ад’юнкт-професор Джеф Голгуін і клінічний соціальний працівник, психолог Крістофер Тобі.

За словами декана факультету психології Тамари Дучимінської, мета заходу – вивчення досвіду щодо боротьби із посттравматичним синдромом і підготовка фахівців із Луцька та Волині до роботи із постраждалими внаслідок війни.

На відкритті заходу були присутні представники Луцької міської ради – заступниця міського голови Ірина Чебелюк, депутат Роман Кравчук, директор Департаменту освіти Луцької міської ради Віталій Бондар, а також Волинського національного університету імені Лесі Українки – проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, декан факультету психології Тамара Дучимінська, викладачі, студенти й усі зацікавлені.
Координатором заходу була професор кафедри практичної психології та психодіагностики Мирослава Мушкевич.

Заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк зазначила, що повномасштабне вторгнення росії в Україну змінило плани та життя багатьох українців, але це треба перебороти і потрібно працювати з людьми, яких війна торкнулася безпосередньо.
«Я щиро вдячна усім причетним до організації цього заходу за ту роботу, яка проводиться вже сьогодні. Вам випала нелегка роль. Ви маєте бути сильними, адже працюєте безпосередньо з людьми. Тож я бажаю, щоб сьогоднішній тренінг пройшов успішно і ми разом попрацювали на благо України», – сказала заступниця Луцького міського голови.

Почесний професор Тихоокеанського університету Сієтла Джон Тоберн насамперед подякував за запрошення до України, зокрема на Волинь, вибачився перед присутніми за те, що він не може розмовляти українською, і пожартував, що американцям дуже важко дається вивчення нових мов. Гість зі США розповів, що радо ділитиметься власними знаннями та досвідом для допомоги українцям.

«Ми маємо знання та досвід, але й у вас є знання та досвід, яких немає у нас. Наша ціль – об’єднання. Ми не приїхали зверхньо вас вчити, а прагнемо співпраці», – сказав американський професор.


Декан факультету психології Тамара Дучимінська відзначила цінність спільної роботи з американськими колегами: «Як правильно сказав професор Джон Тоберн, найефективнішою робота буде тоді, коли з людьми працюватимуть місцеві психологи. Тому інформація, яку надали і нададуть закордонні гості, дуже для нас цінна. Ми використовуватимемо цей досвід».
Опісля гості зі США завітали до очільника Лесиного університету Анатолія Цьося. Ректор подякував американським професорам за візит, відзначив позитивні відгуки учасників тренінгу про роботу тренерів. Також Анатолій Васильович розповів про напрацювання та досягнення університетської спільноти та висловив сподівання про налагодження партнерських відносин із Тихоокеанським університетом Сієтла.


«Як ректор я зацікавлений у комплексній співпраці – участь науковців у заняттях, академічна мобільність студентів і викладачів, долучення ВНУ імені Лесі Українки до серйозної загальносвітової науки», – сказав Анатолій Цьось під час зустрічі.

Гості зі США радо сприйняли пропозицію про спільну роботу та пообіцяли вивчити всі точки дотику, в яких заклади вищої освіти можуть співпрацювати.

Відділ інформаційної політики