19 травня у конференційному залі бібліотеки Волинського національного університету імені Лесі Українки відбувся круглий стіл Ради молодих вчених «Трансформація наукових пріоритетів у дослідженнях молодих вчених в умовах війни». Захід реалізували у рамках Днів науки-2022, які відбуваються в Університеті під гаслом «Стійкість в умовах війни».
Модератором заходу був голова Ради молодих вчених, кандидат географічних наук, доцент кафедри економічної та соціальної географії Геннадій Голуб.

Захід розпочався із вітального слова доктора психологічних наук, професора кафедри практичної та клінічної психології, проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариси Засєкіної, кандидата психологічних наук, начальника науково-дослідної частини Ірини Глови, кандидата економічних наук, доцента, куратора Наукового товариства аспірантів і студентів Ольги Караїм.


У дійстві взяли участь представники різних факультетів, які розповідали про трансформацію наукових пріоритетів молодих вчених у дослідженнях, а також про переосмислення власних цінностей, про те, що війна змінила простір та орієнтири для досліджень у всіх наукових галузях.
Під час своїх доповідей спікери порушували важливі питання сьогодення. Старший викладач кафедри історії та археології Галина Малеончук разом із старшим лаборантом кафедри музеєзнавства, пам'яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Аліною Карпюк закцентували увагу на тому, що відкрита військова агресія Російської Федерації проти України сьогодні є предметом надзвичайної уваги з боку міжнародної спільноти. Зауважили, що є потреба проаналізувати довгу і суперечливу історію українсько-російських відносин, що нараховує сотні років, і чітко усвідомити причину цієї агресії.

«Події російської агресії в Україні змінили всіх нас, однак слід відмітити те, що Росія сприймає історію не як те, що треба досліджувати, вивчати, берегти, а те, чим можна маніпулювати, керувати внутрішньополітичними міркуваннями», - наголосили вони.
Зважаючи на філологічний аспект, декан факультету іноземної філології Лариса Макарук розповіла про діяльність Ради молодих учених при МОН в умовах воєнного стану, вербальну та невербальну мову війни, вплив на соціум в глобальному вимірі, риторику західного політикуму.

Члени організації зробили перерву засідання, послухавши декламації творів працівників бібліотеки.

А ось старший викладач кафедри культурології Ольга Москвич почала дискусію про трансформацію наукових пріоритетів у галузі культури і мистецтва. Наголос своєї промови ставила на тому, що культура – на часі: «Культура стає потужним інструментом боротьби та оборони, тому потребує нових досліджень та пошуку шляхів розвитку».
Під час круглого столу також обговорювались теми педагогічної освіти та соціальної роботи, що мали на меті активізувати питання дистанційної та змішаної форм освіти та її якості в умовах воєнного стану, не оминаючи патріотичного виховання дітей та молоді.
Надважливою темою в сьогоднішніх умовах залишається медицина. «У галузі медицини в нашому Університеті на сьогодні немає нових результатів досліджень, які б стосувались воєнних подій в Україні. Подібні дослідження будуть проведені, очевидно, згодом. Зараз, на наш погляд, важливо зосередити увагу не на теоретичних дослідженнях, а на практичній допомозі населенню. Наша робота переорієнтована на проведення занять-тренінгів, на яких навчають людей, як поводити себе у кризових для здоров’я ситуаціях. Крім того продовжуються лікування депресивних станів, що є дуже актуальним і в умовах воєнного стану», - зауважила Ольга Костєлова, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри гістології та медичної біології.

До обговорення були залученні спікери, що представляли факультет економіки та управління, факультет психології, факультет біології та лісового господарства, факультет хімії, екології та фармації, медичний факультет, юридичний факультет та географічний факультет. Кожен розповів про важливість діяльності кожної галузі під час нинішніх непростих умовах.











