Завдяки співпраці Волинського національного університету з німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», який виконується у рамках Програми підтримки «МИ ПОРУЧ!», відбулася презентація нового проєкту «Поліпшення життєвої ситуації постраждалих від націонал-соціалізму шляхом активізації їх соціальних контактів та сприяння психофізичному здоров’ю».
Керівник цього проєкту кандидат біологічних наук, доцент Наталія Ульяницька виступила з доповіддю про те, наскільки наразі важлива підтримка тих людей, які постраждали від нацизму в Україні.

«Німецький Фонд «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» – це спільна ініціатива держави, суспільства і приватного бізнесу. Фонд щорічно виділяє в середньому по 300 тисяч євро країнам Східної Європи. Її адресатами є організації, діяльність яких спрямована на покращення якості життя літніх людей у своїх країнах. Мета підтримки – сприяти тому, щоб життєві досягнення колишніх жертв нацизму були належно оцінені. Цільова група програми – люди, що постраждали від націонал-соціалізму: колишні в’язні гетто і концентраційних таборів, примусові працівники, військовополонені та інші. Фонд підтримує проєкти, що пропонують соціальну допомогу, а також організують заходи з обміну досвідом або збереження пам’яті про жертв нацизму. Університет має велику грантову історію, зокрема і співпрацю з Німецьким фондом» – розповідає Наталія Ярославівна.

Голова правління Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілка в’язнів – жертв нацизму» Неля Вавринюк зауважила, що діяльність проєкту спрямована на підвищення фізичної активності та психологічного стану людей похилого віку. Саме тому у проєкт залучені співробітники кафедри фітнесу та циклічних видів спорту факультету фізичної культури, спорту та здоров’я і співробітники кафедри фізичної терапії та ерготерапії медичного факультету разом зі студентами.
Метою проекту, насамперед, є створення комфортного середовища для літніх людей, колишніх жертв націонал-соціалізму шляхом активізації їхніх соціальних контактів та покращення психофізичного здоров’я. Для її досягнення заплановані:
- проведення бесід і лекцій з фахівцями кафедр з метою забезпечення можливостей самореалізації та самовиявлення людей похилого віку і попередження соціальної ізоляції, відсторонення від активного життя; виявлення індивідуальних потреб людей похилого віку в соціальній допомозі;
- організація зустрічей мобільних представників цільової групи з членами партнерських організацій, зокрема, ГО «Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями»;
- поліпшення якості життя за участі студентів-волонтерів, представників цільової групи та їхніх родичів, дітей, онуків.

Покрокову реалізацію проекту планується висвітлювати й надалі, що підштовхне молодих людей, які навчаються у Лесиному виші, до участі в подібних акціях.
Факультет фізичної культури, спорту та здоров’я