Упровадження спеціальної та інклюзивної освіти на Волині: проблеми та песпективи

від redactor, 26 грудня, 2016
Переглянути на сайті

У грудні на педагогічному факультеті у рамках діяльності новоствореного на теренах Волині осередку Української асоціації корекційних педагогів відбувся круглий стіл «Проблеми та перспективи розвитку спеціальної та інклюзивної освіти Волині».

Модератор круглого столу – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Ірина Кузава.

Перед запрошеними виступив проректор з наукової роботи й інновацій, доктор економічних наук, професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Андрій Бояр, який висвітлив актуальні та першочергові завдання підготовки педагогічних кадрів до роботи у форматі спеціальної та інклюзивної освіти.

Своїм баченням шляхів формування системної підготовки кадрів, здатних працювати в умовах інклюзивної та спеціальної освіти, формування толерантності в усіх учасників освітнього процесу поділилась декан педагогічного факультету, доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної педагогіки та педагогіки вищої школи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анна Лякішева.

В обговоренні взяли участь члени Волинського осередку Української асоціації корекційних педагогів. Поки що осередок налічує десять осіб. Це, зокрема, корекційні педагоги, що працюють у сфері надання освітніх, соціальних послуг особам із психофізичними порушеннями (Наталія Ройко – вчитель географії комунального закладу Луцького НРЦ, Орислава Супрун – вчитель початкових класів Луцького НРЦ, Тетяна Цис – вчитель-дефектолог відокремленого дошкільного відділення Крупівського НРЦ, Наталія Чухрій – вчитель-дефектолог відокремленого дошкільного відділення Крупівського НРЦ); науково-педагогічні працівники, що працюють у галузі корекційної педагогіки (Людмила Стасюк – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки СНУ імені Лесі Українки, Оксана Мельничук та Наталія Ярощук – викладачі Луцького педагогічного коледжу), а також особи, які не є корекційними педагогами, але беруть участь у роботі Асоціації або працюють у сфері допомоги дітям з особливостями психофізичного розвитку (Оксана Ковальчук – доцент кафедри педагогіки вищої школи Академії рекреаційних технологій та права). Ці люди – великі оптимісти, залюблені у свою роботу.

У результаті дискусії учасники круглого столу констатували, що впровадження спеціальної та інклюзивної освіти обумовлює потребу у підготовці фахівців, здатних проводити корекційно-педагогічну, науково-методичну, соціально-педагогічну та соціально-просвітницьку діяльність. Таке розмаїття спектру освітніх послуг зумовлене багатьма факторами: ускладнення структури дефекту, зростання кількості дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з різноманітними порушеннями у психофізичному розвитку, необхідність підвищення кваліфікації педагогів до роботи в корекційно-розвивальному середовищі. Адже у Волинській області забезпеченість такими фахівцями ще недостатня.

Педагогічний факультет

Type