Універсальні та життєві цінності особистості – тема дискусії науковців України, Греції та Польщі

від redactor, 6 жовтня, 2017
Переглянути на сайті

27–29 вересня 2017 р. в бібліотеці СНУ імені Лесі Українки відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Психологія. Цінності. Духовність».

Науковий захід ініційований факультетом психології і соціології у співпраці з колегами факультету педагогічної освіти і соціальної роботи, управлінням освіти Луцької міської ради, партнерами-науковцями з Польщі та Європейського Комітету Світової організації ОМЕП (Греція).

На відкритті учасників конференції привітали проректор з наукової роботи та інновацій Андрій Бояр, декан факультету психології і соціології, професор Жанна Вірна.

Упродовж трьох днів учасники конференції працювали у форматі «від практики до теорії». Вчені акцентували увагу на розкритті творчого потенціалу дитини, розвитку її уяви, мислення, емоційно-вольової сфер і формування життєвих компетентностей. Якісні зміни в освіті: від дошкільної до вищої школи починаються з сім’ї, завдяки підвищенню рівня обізнаності батьків і творчо працюючого педагога та науковця.

У рамках конференції науковці, аспіранти і студенти взяли участь у майстер-класах, відкритих заняттях з формування компетентностей дитини та її системи пріоритетних цінностей, а саме: заняття з англійської мови за авторським методом асоціативних символів для п’ятирічних дітей і майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки (ДНЗ № 7), робота ізостудії та діяльність психолога і логопеда в дошкільному закладі (ДНЗ № 11), техніки збереження здоров’я дитини (ДНЗ № 40), а також розвивально-корекційне заняття на «Стежині відчуттів» (ДНЗ № 9).

На пленарному засіданні конференції та презентації навчального посібника «Методологічні проблеми наукової психології», виступили: доктор психологічних наук, професор провідний науковий співробітник відділу психології праці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, головний науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України Валентин Рибалка із доповіддю «Аксіопсихологія одухотворення особистості та діяльності педагога і учня»; голова ОМЕП України, кандидат психологічних наук, доцент СНУ імені Лесі Українки Філіппова І. доповіла на тему «Діяльність ОМЕП України по формуванню компетентностей та цінностей дитини»; віце-президент Світової організації ОМЕП, асистент  професора кафедри освіти, науки та раннього розвитку дітей Університету Патрас (Греція), координатор програми «Еразмус+» в ЄС Нектаріос Стеллакіс – «Система дошкільної освіти в Греції»; професор, доктор психологічних наук, декан факультету педагогіки і психології Вищої школи економії і інновацій (Люблін, Польща) Мар’ян Здіслав Степуляк виголосив доповідь «Зміни в преференціях цінностей у польської молоді після 1989 року»; доктор філософських наук, доцент, завідувач відділення «Дошкільне виховання» Луцького педагогічного коледжу Наталія Іванова «Духовно-онтологічні стратегії мислення в підготовці фахівців дошкільної освіти».

Загалом участь у конференції взяли 14 докторів наук, з них 5 – представники країн ЄС, 38 кандидатів наук, а також докторанти, аспіранти, магістри психології, практичні психологи, керівники освітніх установ – всього 93 учасники.

На завершення перед молоддю та учасниками конференції Нектаріос Стеллакіс виступив з лекцією «Положення молоді в Греції». Лектор розкрив проблеми фінансової кризи в світі та наслідки війни в Сирії, покинутих дітей як новий вид рабства в Китаї, міграції та біженців в ЄС, зміни клімату на планеті.

Факультет психології та соціології

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type