«Україна Incognita»: уроки історичної пам’яті

від Moshan, 15 вересня, 2022
Переглянути на сайті

14 вересня у ВНУ імені Лесі Українки завітала Лариса Івшина – головний редактор газети «День», заслужений журналіст України, член Наглядової ради Університету, громадський діяч. Подія неабияка та знакова – ювілейне перевидання «Україна Incognita» – «першої ластівки» книжкової серії «Бібліотека газети “День”».

Захід відбувся за участі Ірини Констанкевич – доктора філологічних наук, професора, члена Наглядової ради Університету, народного депутата, першої заступниці голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; заступника голови Волинської обласної ради Григорія Пустовіта; проректора з навчально-виховної роботи та комунікації Наталії Благовірної; проректора з навчальної роботи та рекрутації Юрія Громика; проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Людмили Єлісєєвої; усіх зацікавлених викладачів і студентів.

Івшина

Розпочався захід із хвилини мовчання в знак пошани загиблих під час війни Героїв.

Івшина

Вітальне слово виголосила Ірина Констанкевич: «Сьогодні ми маємо можливість вживу спілкуватися з Ларисою Олексіївною, почути її слово, побачити її книгу, задати питання. Це справді подія. Ми маємо дуже гарну нагоду поговорити про нове видання “Україна Incognita”. Я люблю цю книгу, тому що з неї почалося моє громадське зростання. Можливо, я як народний депутат теж почалася з цієї книги. Для мене “Україна Incognita” – це своєрідний заповіт народного депутата: якщо ти не вивчиш сторінки історії свого народу, якщо не знатимеш минулого, то не матимеш майбутнього». Звертаючись до Лариси Івшиної, Ірина Мирославівна додала: «Ваші зустрічі, презентації книг, спілкування зі студентами, лекції – усе це вже вписано в історію нашого Університету, але найголовніше – воно проростає новими ідеями та справами. Дякую за цю гуманітарну ауру, яку Ви творите».

Івшина

Григорій Пустовіт насамперед подякував Ларисі Івшиній за те, що вона як справжня волинянка не зрікається своїх коренів, і зауважив: «Ми повинні стукати в двері в минуле, які відкриють нам шлях у майбутнє. “Україна Incognita” – це не просто стукання в двері історії, це дзвін, який набатом роздається по всій Україні і каже: вивчайте історію».

«Сьогоднішня зустріч особливо прикметна тим, що 20 років минуло від першої презентації на Волині, яка, що дуже приємно, відбувалася в Університеті. Кожен Ваш приїзд стає явищем в інтелектуальному, культурному житті нашого краю», – мовив, звертаючись до високоповажної гості, Юрій Громик.

Івшина

Модератор заходу Наталія Благовірна закцентувала: «Для мене “Україна Incognita” унікальна не лише її 20-літтям, не лише тим, що вона стала бестселером, не лише тим, що вона уже вдев’яте перевидана, а ще й тим, що вона відродила традицію випуску книжкових видань при часописах».

Івшина

Лариса Івшина подякувала усьому колективу Університету, наголосивши, що «наші читачі завжди особливі, але на Волині вони зафарбовані окремими емоціями». Опісля студенти та викладачі поспілкувалися з Ларисою Олексіївною щодо багатьох актуальних питань: про виклики, які чекають Україну в майбутньому; захист історичної пам’яті; наших військових; російську мову і ненависть до росії; свободу слова; працю редактора; професію журналіста тощо.

Івшина

«Не треба боятися переписувати історію, але спочатку її треба передумати. Я вірю, що суспільство змінюється і що “Україна Incognita” стала добрим каталізатором», – підсумувала редактор «Дня». Отож, читайте «Україна Incognita», думайте і «набирайтеся дуже правильного гонору».

 

Відділ інформаційної політики

Фото: Дмитро Байда

Image
івшина