Участь у семінарі-практикумі для керівників ЗЗСО «Проєкція освітнього маркетингу на реформування освіти громади»

від Moshan, 7 лютого, 2024
Переглянути на сайті

Головна мета реформи в середній освіті – створення Нової української школи (НУШ), яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, але й уміння застосовувати їх у повсякденному житті, а також забезпечення співпраці та взаєморозуміння усіх учасників освітнього процесу. Освітня реформа – одна з ключових євроінтеграційних реформ. Саме освіта має сформувати у свідомості громадян ту систему цінностей, яка ментально наблизить нас до країн ЄС й активізує впровадження європейських принципів у функціонування владних інститутів і життя суспільства. Однак унаслідок низки причин й обставин реформа освіти не лише не отримала потрібного поштовху для стрімкого старту, але й суттєво гальмується. Реформу НУШ розраховано на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні впродовж десятиліть.

Серед визначальних характеристик, які дають змогу простежити філософські й теоретичні підвалини, на яких ґрунтується Концепція МОН України, є ефективний менеджмент, основна функція якого – маркетинг освітніх послуг. Із цією метою 31 січня 2024 р. у Володимирській територіальній громаді Володимир-Волинського району відбувся науково-практичний семінар за участі директорів шкіл, науковців, представника МОН, працівників гуманітарного відділу громади на тему «Проєкція освітнього маркетингу та реформування освіти громади».

економіка

Із доповіддю на семінарі виступила доцент кафедри маркетингу Алла Лялюк. Вона схарактеризувала особливості маркетингу освітніх послуг; навела конкретні приклади застосування маркетингу в освіті; наголосила на потребі підпорядкування маркетингової діяльності місії та стратегії ліцею або гімназії. Особлива увага була приділена ролі маркетингових досліджень освітнього середовища. Акцент у доповіді зроблено на те, що для ефективної діяльності навчального закладу важливе розуміння концепції маркетингу не лише керівникові, але й усьому педагогічному колективу.

Також Алла Лялюк, яка є гарантом ОПП «Маркетинг», презентувала освітні програми, за якими здійснюється підготовка на кафедрі маркетингу ВНУ імені Лесі Українки – це ОП «Маркетинг» і «Логістика», та розповіла про затребуваність фахівців із маркетингу й логістики у регіоні. Зокрема, було зазначено, що на сьогодні маркетинг застосовується не лише на підприємствах, але й у благодійних організаціях, територіальних громадах і закладах освіти, підтвердженням чого стала сьогоднішня зустріч.

 

Тетяна САК,

доцент, завідувач кафедри маркетингу

Image
економіка