У СНУ імені Лесі Українки розповіли про справжній вік унікального човна-довбанки

від redactor, 7 грудня, 2016
Переглянути на сайті

На історичному факультеті СНУ імені Лесі Українки науковці звітували про нові факти, виявлені при дослідженні 12-метрового човна-довбанки, аналога якому немає Європі.

Нагадаємо, знахідку виявили у серпні 2015 року рибалки у річці Стир в урочищі Гострий Кут, між селами Старосілля та Копилля Маневицького району.

Дослідники рік працювали над тим, щоб більше дізнатися про човен, а також наблизитися до можливості його законсервувати.

Окрім українців, до кропіткої роботи долучилися спеціалісти зі Швеції та Литви.

Координатор волинської групи (у складі п’яти осіб) Тетяна Мамчич показала здійснену роботу за допомогою презентації.

Були озвучені всі проблеми, з якими зіштовхувалися і зіштовхуються науковці під час досліджень. В основному, це фінансово-матеріальні питання. Скажімо, одним із таких є відсутність спеціального приміщення для зберігання човна, поки що він знаходиться на пилорамі, а для створення музею немає коштів.

Найцікавішим і найважливішим моментом доповіді стала інформація про те, що човен, як виявляється, давніший, ніж припускали раніше. Це засвідчили європейські науковці. Відтак, за результатами радіовуглецевого аналізу, човен періоду 1223–1295 років датується з надійністю 95,4 %; періоду 1261–1286 років – із достовірністю 68,4%.

Крім того, в університеті Вільнюса провели експертизу і встановили, що човен виготовлений із дерева Верба біла (Salix alba).

Проте, попри всю здійснену роботу, говорити про човен-довбанку як про туристичну принаду ще надто рано. «Для збереження знахідки зроблено зовсім мало», – зазначила Тетяна Мамчич.

Відділ зв'язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type