У Луцьку створено Волинський осередок Української асоціації корекційних педагогів

від redactor, 15 грудня, 2016
Переглянути на сайті

Проблема освіти дітей із особливостями психофізичного розвитку досить актуальна в Україні й потребує значної уваги, оскільки з кожним роком зростає їхня кількість. Зокрема, понад 160 тисяч дітей в Україні (від народження до 18 років) потребують підтримки.

Один зі шляхів подолання цих проблем – просування ідей інклюзивної освіти. В основі інклюзії лежить право громадян, які потребують корекції психофізичного розвитку, на освіту. Створення необхідних умов у загальноосвітніх закладах, формування системної підготовки кадрів, здатних працювати в умовах інклюзивної та спеціальної освіти, формування толерантності в усіх учасників освітнього процесу – це ті суспільні завдання, які потребують термінового вирішення.

З цієї нагоди на педагогічному факультеті відбулось засідання круглого столу «Проблеми та перспективи розвитку спеціальної та інклюзивної освіти Волині». Тематичними напрямами роботи засідання стали: стан та перспективи розвитку спеціальної та інклюзивної освіти у Волинській області, підготовка педагогічних кадрів до роботи у форматі спеціальної та інклюзивної освіти.

У рамках круглого столу презентовано діяльність новоствореного Волинського осередку Української асоціації корекційних педагогів. Поки що осередок налічує 10 осіб. Це, зокрема, корекційні педагоги, що працюють у сфері надання освітніх, соціальних послуг особам із психофізичними порушеннями; науково-педагогічні працівники, що працюють у галузі корекційної педагогіки, а також особи, які не є корекційними педагогами, але беруть участь у роботі Асоціації або працюють у сфері допомоги дітям із особливостями психофізичного розвитку. Ці люди – великі оптимісти, які залюблені у свою роботу.

У ході засідання констатовано, що впровадження спеціальної та інклюзивної освіти зумовлює потребу в підготовці фахівців, здатних проводити корекційно-педагогічну, науково-методичну, соціально-педагогічну та соціально-просвітницьку діяльність. Таке розмаїття спектру освітніх послуг зумовлене багатьма чинниками: ускладнення структури дефекту, зростання кількості дітей дошкільного та молодшого шкільного віку із різноманітними порушеннями у психофізичному розвитку, необхідність підвищення кваліфікації педагогів до роботи в корекційно-розвивальному середовищі. У Волинській області забезпеченість такими фахівцями ще недостатня.

На завершення учасники круглого столу обмінялися думками щодо напрямів і перспектив розвитку спеціальної та інклюзивної освіти на Волині.

Педагогічний факультет

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело 

Image
Type