Ось уже третій місяць як кожен із нас бореться з російськими загарбниками всіма доступними методами. І якщо наші воїни б’ють ворога зі зброєю в руках, то медики, пекарі, перукарі, викладачі, вчителі й підприємці продовжують працювати, сплачуючи податки. А зв’язують усі ці ланки дуже часто волонтери, без яких нашу перемогу годі уявити.
Одним із важливих аспектів допомоги – є допомога в емоційному відновленні тих, хто змушений був залишити рідні домівки та втікати від вибухів до Луцька. Так, студентка факультету міжнародних відносин Олександра Бекеша та доцент кафедри міжнародних відносин і регіональних студій Галина Копачинська започаткували проведення занять з арттерапії.

Тож із 8 квітня було розпочато серію майстер-класів із малювання для діток та їхніх мам, які розміщені в межах студмістечка Волинського національного університету імені Лесі Українки. «…адже ми несемо відповідальність не лише за поселення людей, але й намагаємося створити їм максимально комфортні та гостинні умови», – зазначають організатори даних класів.

Пані Галина розповідає, що автором та ідейним натхненником цієї прекрасної ініціативи стала студентка Олександра Бекеша, а директор студмістечка Світлана Шевчук миттєво стала незамінним членом команди. Вони переконані, що мистецтво є одним із кращих способів емоційно відновитися, а заодно у творчій атмосфері ближче один з одним познайомитися.

Зустрічі відбуваються раз на тиждень, і вже за чотири майстер-класи результати очевидні. Особливо в маленьких художників. Якщо не першому занятті у їхніх малюнках переважали чорно-білі тони, то вже нині – присутні яскраві мотиви. Дуже показовим став клас малювання, де присутні мали завдання намалювати Пасхальні листівки нашим захисникам на фронт, які було відразу ж їм і передано. Тому до виконання цього завдання всі підійшли дуже старанно, й окрім яскравих малюнків воїнам були написані ще і щиросердні побажання та вдячність за їхній безцінний подвиг.


Зміцнює дружбу між учасниками класів малювання і той факт, що якщо на перший урок їх всіх було привезено автобусом, то надалі цей шлях вони воліють долати самостійно і разом, маючи змогу ще й поспілкуватися та поділитися власними враженнями. Крім того, на кожному класі малювання їх завжди чекають смаколики, теплий чай, та навіть різноманітні приємні подарунки від небайдужих жителів нашого міста.

До слова, Галина Копачинська займається волонтерством у різних напрямах, а саме розв’язанням завдань із закриття нагальних потреб наших захисників із 14 ОМБр Володимир-Волинського, тероборони Луцька, правоохоронних органів міста, лікувальних закладів, в тому числі Волинського обласного перинатального центру, обласної дитячої лікарні та міського клінічного пологового будинку, а також допомоги сім’ям із числа вимушено переміщених осіб на Волинь, що знайшли прихисток також і в студмістечку нашого Університету. Саме тому, за словами пані Галини, вона не змогла не підтримати цю чудову ініціативу щодо ідеї арттерапії. Наголошує, що головна мета задуму – створення затишку для вимушено переселених українців. Тим паче, що вже під час малювання, межі допомоги значно розширилися. Приміром, один з учнів утратив можливість вивчати німецьку мову, однак магістрантка факультету міжнародних відносин ВНУ Уляна Мороз почала з ним безплатно проводити репетиторство з цієї дисципліни.

Організатори арттерапії зазначають, що цей задум був би неможливим без вагомої допомоги. Цю чудову ідею фінансово підтримали Лічія Елементі (Licia Elementi) з Італії, Олексій та Людмила Кухановські з Німеччини, викладачки нашого Університету Алла Козак і Катерина Деделюк, а також Марина Ляшук, заступниця директора з економічних питань Луцького клінічного пологового будинку. Всі вони складали різні групи донаторів, з яких частково були придбані необхідні матеріали для малювання, а також неодноразово організовано подарунки та смаколики для учасників даних класів малювання. Тож після таких реалізованих задумів віра в нашу перемогу тільки кріпшає.


Відділ інформаційної політики