Цінність проєкту «Підприємливі діти» для розвитку академічної науки в місті

від Petrushko, 15 лютого, 2024
Переглянути на сайті

Щотижня у 5 закладах загальної середньої та дошкільної освіти м. Луцька здобувачі освіти спеціальності 013 Початкова освіта та 012 Дошкільна освіта ВНУ імені Лесі Українки під керівництвом освітнього координатора проф. Валентини Вітюк проводять інноваційні заняття в межах проєкту «Підприємливі діти», який передбачає формування у дітей підприємливих навичок та фінансової грамотності, розвиток soft skills, природних здібностей та захоплень дитини, виховання бізнес-патріотизму та розуміння бізнес-процесів на успішних прикладах, наближених до життя дитини та її громади.

Проєкт «Підприємливі діти» запроваджено з вересня 2021 року на підставі академічної угоди про співробітництво між факультетом педагогічної освіти та соціальної роботи Волинського національного університету імені Лесі Українки та факультетом педагогіки й психології Університету імені Марії Кюрі-Склодовської. Впродовж трьох років у проєкті взяли участь 352 дітей: 245 – молодших школярів і 107 дітей ДЗО. Цьогоріч учасниками проєкту є КЗЗСО «Луцький ліцей № 13 Луцької міської ради», КЗЗСО «Луцький ліцей № 17 Луцької міської ради», КЗЗСО «Луцький ліцей № 26 Луцької міської ради», КЗ «Луцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 29 компенсуючого типу (спеціальний) Луцької міської ради», КЗ «Жидичинський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 45 Луцької міської ради».

Підприємливі діти

Ми побували на занятті у 3-І класі КЗЗСО «Луцький ліцей № 26». На початку заняття завітав кликун Андрій – незмінний символ проєкту та волонтери-студенти. Здобувачки освіти за допомогою чарівного клубочка познайомилися з учнями, розповіли легенду та резюме Андрія, запитували його про підприємницькі справи та особисті захоплення, з’ясували значення понять «права», «обов’язки», «договір», зацікавили пропозиціями про бізнес, підприємництво, заробіток грошей і здійснення мрій кожного.

Підприємливі дітиПідприємливі діти

На завершення школярам роздали спеціальні договори про участь у проєкті. На занятті також були представники Луцької міської ради та Волинського національного університету імені Лесі Українки Борис Смаль, Олена Оліферович і Валентина Вітюк, оскільки проєкт реалізується у співпраці з Луцькою міською радою та ГО «Ефект дитини» (м. Люблін).

Підприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі діти

Класний керівник 3-І класі КЗЗСО «Луцький ліцей № 26» Олена Кобєлєва зазначила, що участь у проєкті допоможе розвитку її вихованців і здобуттю окремих компетентностей. «Ми розуміємо, що сьогодні дуже актуальне формування креативності, підприємливості, фінансової грамотності. У наш час надзвичайно важливо навчити дітей учитися впродовж життя і вільно володіти рідною мовою. Саме ці компетентності допоможе розвинути в учнів проєкт «Підприємливі діти: Луцьк – Люблін». Тому ми тут. Ми очікуємо результату, зароблених коштів від підприємницької діяльності та, звичайно ж, перемоги України», – сказала освітянка.

Підприємливі діти

Освітній координатор Валентина Вітюк розповіла, що зміст програми проєкту включає теоретичні заняття, талант-шоу, майстер-класи, виробничі візити на підприємства, у банк, моделювання власного бізнес-проєкту, гала-вечір із презентацією власної фірми.

Проєкт «Підприємливі діти» є важливим практико-орієнтованим у розвитку підприємливих якостей в дітей та формування у них поведінки свідомого споживача послуг та продукції. Проєкт навчає молодших школярів, як організувати власну справу фізичній особі-підприємцю та як започаткувати велике підприємство й бути конкурентно спроможним на ринку праці, готує молодших школярів до майбутньої професійної діяльності, а у здобувачів освіти формує професійну компетентність, як реалізувати соціальну та здоров’язбережувальну освітню галузь у Новій українській школі, як розвивати одну з ключових компетентностей НУШ – підприємливість і фінансова грамотність, як подати складний матеріал з економіки доступно, цікаво, корисно. Адже відповідно до Типової освітньої програми НУШ у 1–4 класах передбачено вивчення тем про риси підприємливої людини, ідеї та можливості, ресурси, трансформації в дії.  

Підприємливі дітиПідприємливі діти

За концепцією проєкту учасники розуміють підприємливість як уміння зреалізувати свою креативну ідею, хобі, талант, мрію за допомогою  креативного підходу, сміливості, бажання зробити своє захоплення роботою, яка дозволить заробляти гроші, зреалізувати себе в житті. Тому в ході проєкту закцентовано увагу на розвитку в дітей таких рис характеру як креативність, сміливість, відповідальність, наполегливість, працездатність, самокритичність.

Унікальністю проєкту «Підприємливі діти» є інтеграція теоретичного й практичного навчання, знайомство з малими та великими підприємствами м. Луцька, промоція їхньої діяльності з метою виховання бізнес-патріотизму та розуміння бізнес-процесів на успішних прикладах, наближених до дитини та її громади. Проєкт зорієнтований на виховання нового покоління дітей: національно свідомих, психологічно стресостійких, соціально значущих меценатів рідного міста та України.

Підприємливі діти

Цінність проєкту:

  • для освітнього координатора – удосконалення професійної компетентності, депозити в освіту дітей нового покоління, добра справа на перспективу розвитку міста Луцька. Вірю, що наші підприємливі діти розкриють свої таланти, зреалізують амбітні мрії і стануть успішними в житті;
  • для здобувачів вищої освіти – розвиток hard skills і  soft skills, студенти свідомо мотивовані для участі в проєкті, оскільки мають можливість вивчити польську мову, ознайомитись із прогресивними методами та інструментами навчання і викладання за кордоном, розвивати свої фахові компетентності для успішної професійної діяльності та самореалізації, планувати та послідовно реалізовувати власні конструктивні ідеї на сучасному ринку праці;                                                                               
  • для учнів та вихованців – проєкт проходить у формі цікавої гри і водночас розкриває їх здібності, обдарування, навчає бути свідомими патріотами свого міста й держави, сприяє розвитку підприємливих якостей та поведінки свідомого споживача.

Висловлюємо щиру вдячність авторці проєкту «Підприємливі діти» Małgorzata Chojak – Koordynator Zespołu ds. Współpracy z Otoczeniem Zewnętrznym na Wydziale Pedagogiki i Psychologii MCSU. Віримо в успішну реалізацію проєкту «Підприємливі діти 2024» та подальшу міжнародну співпрацю.

Підприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі дітиПідприємливі діти

 

проф. Валентина ВІТЮК,

відділ інформаційної політики

Image
Підприємливі діти