Студенти вишу «за» національні природні парки

від redactor, 20 жовтня, 2016
Переглянути на сайті

12 жовтня у стінах хімічного факультету СНУ імені Лесі Українки в рамках екологічної ініціативи зі збереження національного природного багатства України відбувся форум-вистава «Національним паркам – бути!». Її зіграли непрофесійні актори – студенти IV курсу кафедри екології та охорони навколишнього середовища.

Нову методику щодо вирішення конфліктних ситуацій через елементи форум-театру зі студентами-екологами застосувала старший викладач кафедри екології та охорони навколишнього середовища Ірина Данилюк.

«З форум-театром я вперше познайомилась на літній школі в межах освітнього проекту “Школи громадського активіста/активістки” в липні-серпні цього року в смт. Брюховичі Львівської області, яку проводив центр правових та політичних досліджень «СІМ» за підтримки фонду The Black Sea Trust, проекту Фонду Германа Маршалла (Project of the German Marshall Fund of the United States), – зауважила Ірина Данилюк. – Основна ідея форум-театру – показати суспільству необхідність участі кожної людини в побудові кращого майбутнього, пояснити людям, що в більшості випадків покращення їхнього життя та зміни соціальної ситуації в країні залежать від них самих. Форум-театр як методика соціальної освіти, як різновид соціального театру підходить для роботи з багатьма категоріями населення, людьми різного віку, сфери діяльності, поглядів, життєвим досвідом. Темами вистав форум-театру можуть бути дуже різні проблеми суспільства: відносини на роботі, у родині, між людьми різних націй, проблеми людей з обмеженими можливостями, питання демократичних прав та свобод, дискримінація, та ін. Основною ідеєю вистави “Національним паркам – бути!” було показати непросту ситуацію, в яку потрапила пересічна людина, її боротьбу проти системи, а також приховану дискримінацію головного героя, якого не сприймає колектив через його “інакшість”. Через “призму мистецтва” ми хотіли показати ті проблеми, які існують в державних структурах, зокрема – заповідниках національного значення. Також хочемо провести паралель між людиною як елементом соціуму та людиною “гуманною, тією, яка здатна до співчуття та самопожертви”. Особливість форум-вистави полягає в тому, що вона не має розв’язки, а закінчується на кульмінації – на самому пікові конфлікту. Сам конфлікт можна уникнути. Вихід із ситуації може підказати будь-хто із глядачів».

Головним героєм вистави став інспектор з охорони природи, котрий виступав проти незаконного браконьєрства та інших правопорушень, які відбувались під керівництвом директора заповідника. Його намагання досягти справедливості перекреслила людина, якій він довіряв та яка виголосила його особисті проблеми зі здоров’ям всьому колективу, що зробило його становище нестерпним. Під час обговорення вистави студент Сергій зауважив: «Вистава має два конфлікти: перший пов’язаний із хворобою головного героя, а другий – із викриттям беззаконня, яке діє на території національного парку». Після цього глядачі із залу провели три ефективні заміни, які допомогли вирішити конфлікт.

Студенти були в захваті від методики форум-театру, адже з його допомогою можна не тільки показати сам конфлікт, а допомогти знайти оптимальні шляхи його вирішення або уникнення. 

Кафедра екології та охорони навколишнього середовища

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type