Співпраця з Університетом Марії Кюрі-Склодовської як чинник актуалізації проблем внутрішньо переміщених осіб

від Moshan, 6 July, 2022
Переглянути на сайті

27 червня в межах спільного польсько-українського проєкту «Багаторівневе управління гуманітарною кризою, спричиненою російською агресією проти України, на прикладах діяльності в Люблінському воєводстві (Польща) та Волинській області (Україна)» відбулася зустріч учасників дослідницької групи Інституту соціології Університету Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін) із представниками факультету історії, політології та національної безпеки ВНУ імені Лесі Українки.

Партнери з Любліна були представлені онлайн: директор Інституту соціології, професор, доктор габілітований Станіслав Лаховський, керівник команди – доктор Кароліна Подгурська та члени команди – доктори Малгожата Дзекановська, Анджей Єкатеринчук (також виконував функції перекладача), Артур Висоцький, Блажей Дичевський, Міхал Новаковський та Анджей Ставицький. Від Університету в обговоренні взяли участь заступник декана факультету історії, політології та національної безпеки, кандидат історичних наук, доцент Галина Малеончук, доктор політичних наук, професор Оксана Ярош, кандидат соціологічних наук, доцент Валентина Любчук (онлайн) і кандидат соціологічних наук, доцент Ольга Кузьмук (стаціонарно), яка зараз перебуває на стажуванні в Польській академії наук.

Зустріч була присвячена обговоренню співробітництва дослідників ВНУ імені Лесі Українки й Університету Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін) щодо виконання спільних досліджень у сфері гуманітарної кризи, спричиненої вторгненням росії в Україну. Підстава для спільної діяльності – оновлена 19 листопада 2021 року угода про академічну співпрацю, підписана закладами вищої освіти.

Зустріч проходила у форматі взаємодії та співробітництва і складалася умовно з двох частин: знайомство дослідницьких груп із представленням наукових інтересів кожного учасника; обговорення робочих моментів вивчення багаторівневого управління гуманітарною кризою, спричиненою приїздом біженців до Польщі та внутрішньо переміщених осіб у межах України на прикладі м. Луцька та м. Любліна. Наступні заплановані дослідження відбуватимуться в Люблінському воєводстві та Волинській області.

Із презентацією результатів зустрічі можна ознайомитися за посиланням: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,55,wspolpraca-z-uniwersytetem-w-lucku,119014.chtm

 

Оксана ЯРОШ,

доктор політичних наук, професор,

завідувач кафедри політології та публічного управління;

Ольга КУЗЬМУК,

кандидат соціологічних наук,

доцент кафедри політології та публічного управління;

Валентина ЛЮБЧУК,

кандидат соціологічних наук,

доцент кафедри політології та публічного управління

Image
Люблін