Співпраця психологів із «ОМНІ-мережею для дітей» і завершення серії американсько-українських вебінарів

від Moshan, 8 березня, 2024
Переглянути на сайті

Кафедра педагогічної та вікової психології упродовж багатьох років активно співпрацює з міжнародним благодійним фондом «ОМНІ-мережа для дітей», голова правління якого – іноземний член НАН України, член-кореспондент Академії медицини Аргентини, почесний професор університету Південної Алабами (США), Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Національного університету «Києво-Могилянська академія», директор програм розвитку дітей та запобігання вродженим вадам, професор Володимир Вертелецький.

психологи

ОМНІ-мережа надає підтримку в здійсненні моніторингу вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами у трьох областях України (Волинській, Рівненській і Хмельницькій). Результат цієї діяльності – членство Програми запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-мережі у Міжнародній палаті з моніторингу та дослідження вроджених вад розвитку (International Clearinghouse for Birth Defects Monitoring Systems – ICBDSR) і Європейській мережі популяційних реєстрів вроджених вад розвитку (European Surveillance of Congenital Anomalies – EUROCAT).

психологи

Науковці кафедри педагогічної та вікової психології спільно з американськими дослідниками провели низку міжнародних науково-практичних конференцій і семінарів. Нещодавно завершилася чергова серія медико-психолого-педагогічних американсько-українських вебінарів. Мультидисциплінарна команда, очолювана професором Майклом Саусом, провела вебінар-практикум «Вебінар для професіоналів: ефективні методи оцінки та втручання при проблемах поведінки». Із української сторони участь взяли науково-педагогічні працівники факультету психології, здобувачі освіти усіх трьох рівнів, стейкхолдери.

психологи

Окремо зазначимо, що ОМНІ-мережа сприяє дослідженням, спрямованим на поглиблення розуміння впливу алкоголю під час вагітності на розвиток дітей, а також покращення діагностики та запобігання порушенням фетального алкогольного спектру (ФАС). Викладачі кафедри педагогічної та вікової психології активно досліджують окреслену проблематику, базові концепти якої включені у процес викладання освітніх компонентів і на бакалавраті, і на магістратурі (наприклад, «Спеціальна психологія», «Психологічний розвиток і супровід осіб різних категорій» тощо), і у фаховій підготовці докторів філософії з психології (наприклад, «Психогенеза особистості в нормі та девіації»).

психологи

 

Такі форми міжнародної співпраці істотно збагачують професійну підготовку психологів у нашому Університеті.

 

Дарія ГОШОВСЬКА,

завідувачка лабораторії «Психогенеза особистості»,

кандидатка психологічних наук, доцентка

Image
психологи