24 квітня відбулося чергове засідання Ради молодих вчених Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, на якому традиційно були присутні представники всіх факультетів вишу.
Цього дня робота Ради молодих вчених була сконцентрована навколо важливих поточних питань, із-поміж яких можна виокремити такі: конкурсний відбір проектів наукових робіт, подання кандидатур на конкурс «Кращий молодий науковець СНУ», організація та проведення круглого столу на тему «Проблеми самореалізації молодих вчених в умовах сьогодення», імідж науковця та ведення профіля в Google-академії, внесення пропозицій до критеріїв рейтингового оцінювання топ-20.
Голова Ради молодих вчених вишу, доцент Наталія Коленда закликала молодих науковців брати участь у конкурсному відборі проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених. На сьогодні конкурс ще не відкрито (заплановано на травень), тому молоді науковці на факультетах можуть розпочинати роботу з формування проектної команди та підготовки проектної документації з обраних тем для подальшої реалізації наукових досліджень.
Увагу молодих учених СНУ імені Лесі Українки було зосереджено і на питанні поданні кандидатур для відбору потенційних експертів серед молодих учених для участі в проведенні експертизи проектів за рахунок коштів державного бюджету. Всі молоді науковці, які бажають виступити в ролі експертів та здійснювати експертизу проектів, можуть подавати свої кандидатури для проходження конкурсного відбору в Міністерство освіти та науки України. Міністерство повідомляє, що вже сформована група експертів з галузі «Економічні науки», підбір експертів з числа молодих науковців з інших галузей знань продовжується.
Представники Ради молодих вчених від факультетів доповіли про стан та процес підготовки до подання кандидатур на конкурс «Кращий молодий науковець СНУ». Факультетами завершується розгляд та затвердження кандидатур молодих учених для участі в цьому конкурсі.
Також молоді вчені детально обговорили підготовку й організацію круглого столу на тему «Проблеми самореалізації молодих вчених в умовах сьогодення», проведення якого заплановано на 16 травня в конференц-залі бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Члени РМВ розглянули питання розподілу обов’язків щодо організації круглого столу, а також можливостей технічного супроводу, оскільки в межах роботи круглого столу планується встановлення Скайп зв’язку з представниками Ради молодих вчених Міністерства освіти та науки України.
Особливої зацікавленості в молодих науковців СНУ імені Лесі Українки отримало питання створення Ради молодих вчених при органах виконавчої влади регіону. Молоді вчені одноголосно висловилися «за» створення такого підрозділу. Адже молоді науковці шляхом реалізації регіональних програм, участі в грантових програмах та проектах зможуть долучатися до співпраці з органами виконавчої влади регіону та разом створювати фундамент успішного регіонального розвитку.
Наступним питанням порядку денного засідання Ради молодих вчених стало обговорення звіту голови РМВ СНУ імені Лесі Українки, який, до слова, був позитивно оцінений на засіданні ректорату та науковій раді.
Також детальної уваги зі сторони учасників РМВ отримали питання іміджу науковця та проблеми ведення профілю в Google-академії, нові підходи до формування складу наукової ради, а також внесення пропозицій до критеріїв рейтингового оцінювання топ-20. Так, усі присутні молоді науковці солідарні в тому, що питання наукової репутації – це питання номер «1» для молодого науковця. Недопущення плагіату, ретельне ведення свого профілю, орієнтація на якість, а не на кількість при написанні наукових статей – це істинні цінності молодого науковця та це та система координат, у якій має вибудовувати свою професійну наукову діяльність кожен науковець. Щодо внесення пропозицій до критеріїв рейтингового оцінювання, то Рада молодих вчених запропонувала внесення в рейтинг науковця позицію про членство в РМВ.
Наприкінці засідання представники Ради молодих вчених обговорили питання продовження укладення договорів про співпрацю, а також інформаційного наповнення сторінки в соцмережі.
Ольга КУЗЬМУК,
доцент кафедри соціології та соціальної роботи,
член Ради молодих вчених СНУ імені Лесі Українки
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело