Профіль науковця: як його створити та успішно використовувати?

від redactor, 27 вересня, 2017
Переглянути на сайті

Якраз цьому питанню був присвячений семінар-практикум, що відбувся 25 вересня. Фахівці університетської бібліотеки Галина Онисько та Оксана Єдинак розповіли молодим ученим про важливу роль наукової ідентифікації у світовій спільноті. Зокрема, говорили про особливості створення профілів молодих учених та їхньої реєстрації в Google Scholar, Orcid, Research ID. Модератори семінару розповіли про системи ідентифікації авторів, а також важливі інструменти наукової комунікації з метою «просування» свого профілю.

Через неунікальність особистих імен дослідників,  помилки їх транслітерації, можливість зміни, культурні особливості в їх написанні виникає проблема ідентифікації автора та необхідність створення фіксованого зв’язку між науковцем та результатами його дослідницької діяльності (наборами даних, статтями, цитуванням іншими дослідниками тощо). Учасники заходу переконалися, що агрегатори наукової інформації пропонують свої інструменти для розпізнавання авторів.

У практичній частині семінару бібліотечні фахівці допомогли створити відповідний профіль тим, у кого його ще не було, вказали на недоліки та наголосили на важливих моментах редагування профільної інформації з метою успішної ідентифікації науковця.

Рада молодих учених СНУ імені Лесі Українки висловлює велику подяку Галині Онисько та Оксані Єдинак за цікаву наукову інформацію, змістовний презентаційний матеріал, а також великий практичний досвід, який здобули молоді дослідники на семінарі-практикумі. 

Наталія ШУЛЬСЬКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

 

 

Image
Type