Проблеми реформування соціального захисту людей з інвалідністю

від redactor, 27 червня, 2017
Переглянути на сайті

23–24 червня 2017 р. на базі СНУ імені Лесі Українки відбулася Всеукраїнська (національна) конференція «Проблеми реформування соціального захисту людей з інвалідністю». Захід організований ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» за підтримки Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів України спільно з педагогічним факультетом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Київським інститутом інтелектуальної власності та права, соціально-правовим факультетом НУ «Одеська юридична академія», Центром проблем імплементації європейського соціального права, кафедрою трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Навчально-науковим інститутом права ім. І. Малиновського НУ «Острозька академія», загальноосвітньою школою № 281 (м. Київ), іншими партнерськими організаціями.

Відкриваючи конференцію, голова Інституту реабілітації та соціальних технологій Мокрицький Я. Й. наголосив на важливості розвитку новітнього законодавства про права осіб з інвалідністю. Проректор СНУ імені Лесі Українки, доктор економічних наук, професор Бояр А.О. у вітальному слові зосередив увагу на внеску вишу в розвиток освіти та науки, підтримку освітніх прав дітей з інвалідністю. Декан педагогічного факультету СНУ імені Лесі Українки, доктор педагогічних наук, професор Лякішева А. В. відзначила важливість інноваційного реформування освіти й науки, посилення взаємодії закладів освіти та інститутів громадянського суспільства. Директор Волинського відділення Фонду соціального захисту інвалідів Шевчук В. О. вказав на суспільну вагу таких заходів, які спрямовані на посилення дієвості соціального захисту осіб з інвалідністю. Відомий громадський діяч, голова Всеукраїнського руху «Жінки за зміни» Силантьєва І. В. наголосила на актуальності підтримки прав дітей з особливими потребами. 

Основними темами обговорень стали: мета та стратегія реформи соціального захисту осіб з інвалідністю; стан і перспективи розвитку інклюзивної (спеціальної) освіти; перспективи вдосконалення правового статусу осіб з інвалідністю; тенденції розвитку законодавства про права осіб з інвалідністю.

У заході взяло участь понад 100 осіб, прикметно, що значна частина – особи з інвалідністю. 

Почесний голова Інституту, професор кафедри трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського НУ «Острозька академія», доктор юридичних наук, доцент Костюк В. Л. відзначив важливість і незворотність процесів щодо реформування соціального захисту осіб з інвалідністю. Він наголосив на необхідності системного підходу до визначення мети, завдань, концепції реформи на основі міжнародних соціальних стандартів, принципів верховенства права, прав та свобод людини, національного досвіду, тенденцій децентралізації влади. Також доцент Костюк В. Л. підкреслив нагальність розробки проекту Соціального кодексу та Кодексу про права осіб з інвалідністю, подальшого їх ухвалення як частини системного реформування соціального захисту. 

Доцент кафедри трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, доцент Сіроха Д. І. відзначив важливість локальної нормотворчості в належному правовому забезпеченні права на соціальний захист осіб з інвалідністю.

Доцент Київського інституту інтелектуальної власності та права НУ «Одеська юридична академія», докторант Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського національного університету «Острозька академія», кандидат юридичних наук Мельник В. П. наголосив на об’єднанні зусиль інститутів громадянського суспільства та держави з питань розвитку новітнього законодавства про права осіб з інвалідністю, зокрема розробки проекту Кодексу про права осіб з інвалідністю, забезпечення доступності та ефективності його норм, виходячи із міжнародних та європейських соціальних стандартів.

Старший викладач НаУКМА, кандидат юридичних наук Яцкевич І. І. закцентував на важливості гармонізації положень Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» з нормами Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Магістр права Мозолевський П. В. відзначив вагомість доступу осіб з інвалідністю до державної служби та служби в органах місцевого самоврядування. Голова Дніпропетровського обласного осередку Інституту реабілітації та соціальних технологій Забіра О. А. відзначив важливість стимулювання роботодавців щодо організації робочих місць для осіб з інвалідністю. Вчитель середньої загальноосвітньої школи № 281 (м. Київ) Поліщук Н. Г. звернула увагу на особливості освітньої реабілітації учнів з особливими освітніми потребами та важливості виявлення професійних і творчих нахилів. В. о. голови Київського міського осередку Інституту реабілітації та соціальних технологій, студент 3-го курсу коледжу Київського інституту інтелектуальної власності та права НУ «Одеська юридична академія» Костюк Ю. В. окреслив ключові проблеми законодавства про права осіб з інвалідністю та наголосив на необхідності його формування на основі норм Конституції України, Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. 

У заключному слові почесний голова Інституту реабілітації та соціальних технологій Костюк В. Л. подякував усім присутнім за конструктивну роботу під час конференції та запросив долучитися до формування підсумкової резолюції. 

Педагогічний факультет

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Type