Підсумки І Міжнародної благодійної конференції «TOGETHER UNITED: науковці проти війни»

від Moshan, 4 July, 2022
Переглянути на сайті

В Україні триває війна. У самому центрі Європи обстрілюють міста ракетами, вбивають мирне населення, знищують культуру. Україна бореться проти ворога та відстоює європейські цінності. Захищає візію цілісної, вільної та мирної Європи.

У цій війні ворог свідомо намагається знищити не лише інфраструктуру, військові об’єкти України, а й науково-освітні. Це ще раз доводить, що науку не можна вважати аполітичною. Ворог намагається позбавити нас права на самовизначення та дослідження. За результатами опитування UAScience.Reload, проведеного у квітні 2022 року, понад 2000 українських учених (38 %) із початку війни були змушені переїхати в інші регіони країни, близько 15 % – за кордон, 7 % перебувають у зонах активних бойових дій. Для деяких науковців існують фізичні перешкоди, як-от: доступ до лабораторій і робочих приміщень, відсутність електрики та води, постійний стрес. Проте вони продовжують свою роботу в умовах війни, є емпатичними й організованими, тримають стрій. Учені країни власними діями та здобутками доводять, що наука поруч із армією та дипломатією – потужна сила у протистоянні гібридним і гарячим загрозам із боку російської федерації.

На 86-й день від початку збройної агресії росії на території України Волинський національний університет імені Лесі Українки у співпраці з ГО «Інститут транскордонних ініціатив» і Ротарі Клуб Луцьк Волинь Прайд у межах відзначення Дня науки в Україні провели І Міжнародну благодійну конференцію «TOGETHER UNITED: науковці проти війни».

Мультидисциплінарний характер заходу дав змогу забезпечити інтеграцію учених, представників різних академічних дисциплін й усіх, кого турбують питання наслідків військових конфліктів і відновлення розвитку й миру в третьому тисячолітті. Було створено науково-практичну платформу для обміну думками між усіма учасниками конференції щодо проблем війни та долучення наукової спільноти до благодійної акції на відновлення розвитку й миру в Україні. Адже одне з ключових завдань заходу – збір коштів на підтримку ЗСУ й осіб, постраждалих від військової агресії російської федерації.

У роботі конференції взяли участь 123 висококласні науковці, практики, студенти – економісти, міжнародники, історики, математики, менеджери, політологи, географи, філологи, а також представники Волинської обласної військової адміністрації, «Волонтерського VolWest Hub», Ківерцівського краєзнавчого музею та наукових установ й закладів освіти, зокрема Yasar University (Izmir, Turkey); Інституту соціології НАН України; Інституту економіки промисловості НАН України; Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи; ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»; Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана; Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Національного авіаційного університету (м. Київ); Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського (м. Харків); Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка; Луцького національного технічного університету; ВСП «Любешівський технічний фаховий коледж» Луцького НТУ; Волинського національного університету імені Лесі Українки.

До роботи пленарного засідання конференції були залучені також практики – представники організацій та установ, що систематично надають гуманітарну допомогу потребуючим українцям.

Панувала тепла атмосфера дружнього спілкування. Усіх об’єднала тема війни в Україні й участь у благодійній акції.

За результатами конференції опубліковано тези, у яких висвітлено усі прогресивні думки щодо розвитку науки заради Перемоги України.

Силами учасників заходу зібрано 10 100 грн. Подяка усім за підтримку нашої ініціативи скерувати організаційні кошти на підтримку ЗСУ й української науки в цей складний час. Це дуже важливо. Нами розіслано сертифікати-подяки усім небайдужим до благодійної акції.

Окрема подяка науковій команді, яка взяла на себе усю відповідальність за організацію благодійної конференції:

- ініціаторові заходу, професорові кафедри підприємництва і маркетингу ВНУ імені Лесі Українки, докторові економічних наук Ірині Цимбалюк;

- координаторові конференції, доцентові кафедри підприємництва і маркетингу ВНУ імені Лесі Українки, докторові економічних наук, ротарійці Наталії Хомюк;

- координаторові конференції, заступникові голови правління Громадської організації «Інститут транскордонних ініціатив», кандидатові економічних наук, начальникові науково-дослідної частини Луцького національного технічного університету, ротарійцю Максимові Войчуку;

- координаторові конференції, доцентові кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами ВНУ імені Лесі Українки, кандидатові економічних наук Наталії Науменко;

- відповідальному секретареві благодійної конференції, доцентові кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами ВНУ імені Лесі Українки, кандидатові економічних наук Ользі Корнелюк;

- менеджерові заходу, начальникові відділу міжнародних зв’язків ВНУ імені Лесі Українки, докторові філософії з економіки Владиславові Коломечюку.

Сьогодні ми всі об’єдналися проти агресії і перед нами нині великі виклики. Ми переможемо, адже наука – це шлях до майбутнього. Якісний освітній процес – це наш фронт. Лише на персональній ініціативі та відповідальності. Кожний із нас, освітян і вчених, сьогодні має бути лідером, покладатися на власні зусилля. Самовдосконалюватися, набувати нових знань, досвіду. Надихати власним прикладом колег, підбадьорювати студентів й учнів. А зруйновані будівлі відбудуємо. Їх і ті, що збереглися, ми наповнимо новим змістом, такими освітніми програмами, які потрібні для відродженої України. Пам’ятаємо, що кожне завтра починається сьогодні! Попри біль втрат…

Вшануймо світлу пам’ять загиблих серед українських учених під час війни. Вірмо в силу наукової думки та захоплюймося здобутками учених України. Будьмо сильними, тримаймося разом, достойно рушаймо до перемоги з молитвою до Бога та з Україною в серці!

 

Наталія ПАВЛІХА,

координатор конференції,
очільниця Лабораторії проєктів та ініціатив

ВНУ імені Лесі Українки,

голова правління ГО «Інститут транскордонних ініціатив»,
президент Ротарі Клубу Луцьк Волинь Прайд,
професор кафедри міжнародних економічних відносин

та управління проектами,

доктор економічних наук

Files
Zbirnyk_tez_3.pdf (2.15 МБ)
Image
конференція