Під час конференції науковці обґрунтували доцільність інкультурації у вітчизняний освітній простір програми MILE

від redactor, 29 вересня, 2017
Переглянути на сайті

У вересні на базі науково-дослідного експериментального майданчика «Інтеграція та соціалізація дітей з особливими потребами в загальноосвітній заклад» ЗОШ №20 м. Луцька розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Психолого-педагогічні та медичні технології супроводу дітей з особливими освітніми проблемами в умовах інклюзивного навчання».

Організатори конференції – кафедра педагогічної та вікової психології факультету психології СНУ імені Лесі Українки, управління освіти Луцької міської ради та Міжнародний благодійний фонд «ОМНІ-мережа для дітей». Плідна співпраця науковців університету та освітян триває вже майже 10 років, зокрема в рамках науково-дослідного експериментального майданчика, зусилля якого зосереджені на впровадження інноваційних підходів до психолого-педагогічного супроводу інклюзивної освіти.

На конференції були представлені унікальні матеріали, що стосуються реабілітації дітей, які мають прояви фетального алкогольного спектру порушень. Науковим редактором українського видання програми MILE розробленої науковцями університету Еморі (Атланта, США) є Ярослав Гошовський – доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри вікової та педагогічної психології. У своєму виступі Ярослав Гошовський обґрунтував доцільність інкультурації у вітчизняний освітній простір програми MILE – інтерактивного вивчення математики у процесі фахової підготовки майбутніх працівників соціономічного профілю, функціональним завданням яких є надання різнопрофільної психолого-педагогічної допомоги людям з психофізичними обмеженнями розвитку. Інкультурація програми у фахову підготовку допоможе сформувати у майбутнього психолога, соціального педагога, вчителя практичні знання та уміння, які використовуються для забезпечення когнітивно-емоційної та екзистенційно-смислової підтримки у ситуаціях труднощів, які виникають у процесі особистісного та соціального буття. Усі складові програми активно апробовані на експериментальних майданчиках кафедри педагогічної та вікової психології, висвітлені в колективних монографіях, багатьох статтях, обговорені в дискусійно-евристичному плані на цілій низці міжнародних і всеукраїнських науково-практичних семінарів та конференцій.

У конференції взяли участь понад 60 учасників із різних установ міста, що мають стосунок до виховання та навчання дітей, зокрема: шкільні психологи, соціальні працівники, вчителі молодших класів шкіл, які впроваджують інклюзивну освіту, асистенти вчителів, логопеди та вихователі Будинку дитини. Були також представники обласного Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, працівники міського управління освіти, викладачі та студенти – магістри факультету психології.

Наталія ВІЧАЛКОВСЬКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type