Навчання та робота: у виші впроваджують систему дуальної освіти

від redactor, 18 січня, 2018
Переглянути на сайті

16 січня 2018 року в приміщенні «A-B HUB» СНУ імені Лесі Українки відбулася зустріч представників бізнесу з завідувачами випускових кафедр, деканами факультетів і начальником навчального відділу університету.

Формат заходу – робоча нарада з метою напрацювання шляхів співпраці між університетом та бізнесом. Послухати думки різних сторін і запропонувати своє бачення спільної роботи між наукою, коворкінг-центром та бізнесом також прийшли відповідальний секретар наглядової ради СНУ імені Лесі Українки Святослав Кравчук і директор «A-B HUB» Костянтин Волков. Модерував спілкування учасників проректор з наукової роботи та інновацій Андрій Бояр. Звертаючись до присутніх, Андрій Олексійович зазначив, що упровадження системи дульної освіти в університетах вимагає попереднього узгодження навчальних планів з підприємцями, стажування на виробництві не лише студентів, а і викладачів, які забезпечуватимуть викладання дисциплін в університеті, погодження тематики дипломних робіт, аби вже під час написання наукової роботи роботодавець міг оцінити професійні якості студента.

Іншим важливим напрямом співпраці, на думку проректора, є науково-дослідні роботи на базі вишу, з метою обґрунтування інноваційних рішень та розробки нових технологій для підприємств: «У нас вже є позитивний досвід з виконання госпдоговірних угод. Однак цей процес має спорадичний характер. Тому тут є над чим працювати й потрібно працювати», – підсумував Андрій Бояр.


Продовжилося засідання короткими повідомленнями від бізнесової частини учасників зустрічі. Зокрема, про вільні вакансії та про своє бачення співпраці зі СНУ імені Лесі Українки розповіли представники таких підприємств області: ТзОВ «Модерн-Експо», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПП «Транс-Атлас», ТзОВ «Тигрес-люкс», ПАТ «Волиньгаз», ВАТ «Луцьксантехмонтаж №536», ТзОВ АПГ «Пан Курчак». Власне, уявлення підготовки молодого фахівця у гостей єдине – це знання іноземних мов, гнучкість до змін у роботі та швидке засвоєння нових знань і вмінь.

Завідувачів випускових кафедр та деканів факультетів хвилювали питання довготривалих виробничих практик, також лунали пропозиції, аби кожне підприємство делегувало своїх працівників до складу державних екзаменаційних комісій. На завершення зустрічі викладачі та представники бізнесу обмінялися контактами та деталізували напрями співпраці, які будуть закріплені відповідними угодами про партнерство.

Відділ звязків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type