18 жовтня спеціалістами бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Галиною Онисько та Оксаною Єдинак проведено семінар «Базові можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень».
Актуальність проведення такого семінару обумовлена отриманням доступу до баз Web of Science та Scopus.
У ході семінару розглянуто основні етапи у роботі з переліченими базами, зокрема:
- реєстрація на платформі, створення профілю користувача чи власного кабінету;
- пошук необхідної літератури за тематикою, що цікавить;
- відбір праць та створення картотеки статей;
- реєстрація профілю науковця у ResearcherID та ORCID;
- пошук грантів.
Важливим є те, що доступ до баз Web of Science та Scopus можна отримати, зареєструвавшись на будь-якому комп’ютері, підключеному до загальної мережі університету (це може бути на кафедрі, у комп’ютерному класі чи бібліотеці). У подальшому ви матимете доступ до цих баз із будь-якого девайсу та будь-якої точки світу. Тому є можливість для зацікавлених науковців з інших навчальних закладів скористатися можливостями доступу до згаданих баз, провівши реєстрацію та створивши власний профіль у мережі СНУ імені Лесі Українки.
Основні переваги роботи у базах Web of Science та Scopus – те, що є можливість зберігати праці, які зацікавили в EndNote, збереження історії пошуку, налаштування повідомлень про цитування власних публікацій, додавання своїх праць у профіль ResearcherID.
Проте робота з базами потребує наявності певних знань і навиків, оскільки пошук здійснюється виключно англійською мовою, незалежно від мови інтерфейсу. Також є можливість використання таких операторів як «or», «and», «same», «*», «?», які розширюють і спрощують процедуру пошуку необхідної інформації.
Певні особливості є при реєстрації профілю науковця у ResearcherID і ORCID та використанні окремих бібліографічних менеджерів для роботи у базах Web of Science та Scopus.
Тому вирішено провести наступний навчальний семінар 1 листопада 2017 року о 15 годині в корпусі С, який буде присвячено саме створенню профілів науковця у ResearcherID та ORCID. Також семінар про особливості використання бібліографічних менеджерів при роботі у базах Web of Science та Scopus, проведення якого заплановано на листопад. Бажаючі взяти участь у семінарах, будь ласка, реєструйтесь у представників Ради молодих вчених університету від вашого факультету.
Рада молодих вчених
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело