14 березня 2024 р. на медичному факультеті відбулося чергове обговорення освітньо-професійної програми «Фармація».

У заході взяли участь:
– декан медичного факультету Андрій Поручинський і декан факультету хімії та екології Лариса Марушко;
– науково-педагогічні працівники, що залучені до реалізації ОПП Фармація, таких кафедр: фармації та фармакології; органічної та фармацевтичної хімії; гістології та медичної біології й ін.;
– студенти, що навчаються на ОПП «Фармація»;

– стейкхолдери з практичної фармації, зокрема: Тетяна Волошенюк – завідувач аптеки військово-медичної служби Військово-медичного управління Служби безпеки України в Управлінні Служби безпеки України у Волинській області (старший викладач кафедри фармації та фармакології за сумісництвом); Микола Савчин – начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області; Тетяна Бойко – завідувач сектору державного контролю у сфері обігу лікарських засобів, медичної продукції та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (старший викладач кафедри фармації та фармакології за сумісництвом); Сергій Мисковець – завідувач аптеки «Волиньфармпостач» № 3 (аптека-музей); Оксана Серебрякова – ексдиректор ДВТП «Волиньфармпостач»; Тетяна Радчук – керівник відділу закупівель ТзОВ «Волиньфарм»; Інна Шергей і Юлія Дубій – регіональні директори ТзОВ «Подорожник»; Інна Шумська – директор ТзОВ «Перша»; Тарас Монець – генеральний директор ТзОВ «Сальве» і ТзОВ «Сальве-Львів»; Інна Вишня – директор ТзОВ «Да Сігна Волинь».

На початку зустрічі завідувач кафедри фармації та фармакології, гарант ОПП Мар’яна Федоровська доповіла про основні зміни в чинній ОПП «Фармація» 2023 р., які були пов’язані із затвердженням Стандарту вищої освіти за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармації від 04.11.2022 р. № 981 та Професійного стандарту «Фармацевт» від 23.03.2023 р. Окремо розглянуто перелік вибіркових освітніх компонентів (ВОК) і наголошено на важливості співпраці з усіма стейкхолдерами, зокрема в межах підсилення ОПП новими ВОК.
Тетяна Волошенюк виступила про важливість підсилення ОПП компетентностями про правовий захист фармацевтичних працівників і запропонувала долучити до навчального плану ВОК «Соціальний та правовий захист фармацевта». Микола Савчин наголосив на ключовому значенні фармнагляду в роботі фармацевта і знань із фармацевтичного законодавства й інших суміжних дисциплін.

Завідувач кафедри органічної та фармацевтичної хімії Наталія Сливка звернула увагу на актуальність базових і фахових дисциплін хімічного спрямування для вивчення суміжних фахових ОК та практичної діяльності фармацевта, а також запропонувала увести в НП додаткові кредити й аудиторні години для посилення підготовки студентів до ЄДКІ (Крок-1, Крок-2).

Виступили й студентки Фарм-45. Так, Ольга Борисюк погодилася з необхідністю додаткових занять для підготовки до ЄДКІ та зазначила про потребу в постійному моніторингу і перегляду наявної бази тестів; Юлія Дубина вказала на важливість посилення практичних навичок із першої долікарської допомоги.

Інна Шергей виступила про те, що фахові ОК потрібно посилити ВОК, які пов’язані з фармакодинамікою та фармакокінетикою лікарських засобів і фармацевтичною опікою; додатково зазначила, що важливий складник у підготовці спеціалістів – комунікативні навички фармацевта. До дискусії долучилися старші викладачі кафедри фармації та фармакології Андріан Марченко і Михайло Півнюк.
Декан медичного факультету Андрій Поручинський поділився досвідом упровадження підготовки до ЄДКІ на ОПП «Медицина». На завершення Мар’яна Федоровська в межах спільної діяльності запропонувала укласти нові угоди про співпрацю з усіма присутніми представниками практичної фармації Волині.

Проєкт оновленої ОПП «Фармація» 2024 р. буде розміщено на сайті ВНУ імені Лесі Українки в рубриці «Громадське обговорення ОП», де всі стейкхолдери мають змогу вносити свої пропозиції.
Мар’яна ФЕДОРОВСЬКА,
завідувач кафедри фармації та фармакології