Молоді вчені вишу обговорили роль наукових профілів у професійній діяльності

від redactor, 22 листопада, 2016
Переглянути на сайті

21 листопада відбувся черговий семінар-тренінг для молодих учених та аспірантів університету на тему «Науковий профіль: види та шляхи просування». Заняття провели заступник директора бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Галина Онисько та завідувач відділу автоматизації та комп’ютерних технологій бібліотеки Оксана Єдинак.

У ході семінару слухачі ознайомилися з основними етапами створення наукових профілів у Google Академія, ORCID, Researcherid. Наголошено на тому, що під час формування профілів необхідно чітко дотримуватися програмних рекомендацій. Це дозволить спростити пошук профілю та його подальше просування. На конкретному прикладі лектори продемонстрували, як вносити зміни у профіль та здійснювати його наповнення.

З метою посування наукових публікацій та профілів запропоновано використовувати професійні та соціальні мережі. Зокрема, серед професійних мереж названо Research Gate, Academia, LinkedIn, SlideShare, Mendeley, а серед соціальних – Twitter та Facebook. Саме за допомогою цих мереж можна налагоджувати наукові зв’язки і в межах країни, і за кордоном, здійснювати пошук рецензентів та співавторів наукових праць. Тобто, формуючи онлайн резюме, вказуючи свої наукові інтереси та формуючи посилання на власні наукові праці на особистих сторінках у соціальних мережах, ми таким способом збільшуємо кількість їх потенційних читачів. А як наслідок – і кількість цитувань.

Варто пам’ятати, що робота над науковим профілем не закінчується на стадії його створення. Як і будь-який продукт його необхідно рекламувати, просувати. Передусім необхідно зробити його лаконічним, зрозумілим, інформативним, структурно та логічно вірним. А в подальшому працювати над його наповненням науковими працями.

Підсумовуючи, слухачі тренінгу дійшли висновку, що рівень цитованості наукових праць та якість наукового профілю – це результат вашої праці над його наповненням та просуванням.

Наступний семінар-тренінг на тему «Базові наукометричні показники» заплановано на 5 грудня 2016 року (початок о 15.00 год у 43 аудиторії бібліотеки вишу). Запрошуємо всіх аспірантів та молодих учених, а також інших зацікавлених осіб.

Науково-дослідна частина

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type