Global Money Week–2024

від Petrushko, 26 березня, 2024
Переглянути на сайті

Цьогоріч в Україні та світі з 18 по 24 березня вдесяте пройшов Global Money Week! Офіційним координатором міжнародної інформаційної кампанії для дітей і молоді з фінансової обізнаності традиційно став Національний банк України. Ключова тема цьогорічного заходу – «Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє».

У дійстві традиційно взяли участь студенти факультету економіки та управління, зокрема спеціальностей 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок й 071 Облік і оподаткування. До уваги здобувачів освіти були представлені різноманітні конкурси, майстер-класи, вебінари й інші заходи в соціальних мережах за участі фахівців НБУ та партнерів.

економісти

Частиною Global Money Week став челендж «Яскравий Global Money Week». Щодня в здобувачів освіти та викладачів був одяг кольорів логотипу Global Money Week (понеділок – зелений, вівторок – жовтий, середа – білий, четвер – рожевий, п’ятниця – синій).

економісти

18 березня доцент кафедри фінансів Наталія Матвійчук провела гру з платіжної безпеки «КіберБезпека: думай швидко, плати безпечно!» для здобувачів освіти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. Завданням команд було відгадати слова, що стосувалися платіжної безпеки та фінансових шахрайств, і виконати завдання: надати пораду з платіжної безпеки та навести приклад шахрайства на зазначену в картці тему.

Змагання між командами «Фінансова еліта» та «Біржові безумці» було веселим, цікавим, надихаючим і запеклим. Усі учасники показали значний рівень фінансових знань, виняткову згуртованість і розуміння своїх одногрупників із півслова, що дало змогу швидко відгадувати загадані слова. Перемогла команда «Біржові безумці».

економісти

Цього ж дня здобувачі долучилися до вебінарів від НБУ на такі теми:

– «Безпечні платежі: ключові аспекти для власників платіжних карток». Слухачі дізнались як захистити свої фінанси від шахраїв. Про це розповів керівник управління з протидії шахрайству в платіжних і кредитних операціях АТ КБ «ПриватБанк» Сергій Глотов;

– «Алхіміки, яким вдалося, або Історія українських фальшивомонетників».

економісти

Під керівництвом Наталії Матвійчук студенти також взяли участь у конкурсі на краще відео на тему захисту особистих фінансів (https://www.facebook.com/reel/929818225272466).

19 березня Національним банком України було проведено вебінар «Платіжне шахрайство: досліджуємо разом з Кіберполіцією». Спікери: Дар’я Грицаєнко, головний інспектор відділу протидії онлайн-шахрайству Департаменту Кіберполіції Національної поліції України; Олександр Черненко, старший інспектор Департаменту Кіберполіції Національної поліції України.

20 березня здобувачі переглядали корисні відеоуроки на тему «Фінансові піраміди», які є частиною курсу з фінансової грамотності, та по завершенню зіграли гру Kahoot! для закріплення пройденого матеріалу.

18 та 21 березня кафедра обліку і оподаткування та кафедра фінансів організували фінансову гру «Правда чи брехня», запропоновану Junior Achievement Ukraine (організатори: професор кафедри фінансів Олена Стащук, доценти кафедри фінансів Наталія Ткачук, Наталія Проць, Василь Проць, доцент кафедри обліку і оподаткування Алла Фатенок-Ткачук). Аудиторія була переповнена азартом і змістовними відповідями, а складний рівень запитань виявився зовсім простим для наших інтелектуалів (https://www.facebook.com/reel/1901991750241237).

економісти

Також у межах заходів, запропонованих Junior Achievement Ukraine, здобувачі опанували три теми («Безпечний онлайн-шопінг», «Безпека у геймінгу», «Фінансові піраміди») й ознайомилися з правилами безпечних фінансових операцій онлайн, ризиками можливого платіжного шахрайства, способами захисту персональних даних в інтернеті та своїх фінансів під час геймінгу, як розпізнати фінансову піраміду. Високий рівень отриманих знань підтвердили результати зіграних kahoot!-ігор, де на п’єдестал щоразу піднімалися нові переможці. Часто визначальною ставала не лише правильність, а й швидкість відповіді.

економісти

21 березня відбувся перегляд вебінару «Кібербезпека та схеми шахрайства у воєнний час». Спікерка Тетяна Машлаковська, головна експертка Департаменту комунікацій НБУ, розповіла як захистити акаунти в соцмережах, про схеми телефонного шахрайства, а також правила безпечних онлайн-покупок і можливі ресурси для удосконалення навичок із платіжної безпеки. Отримані здобувачами знання сприятимуть підвищенню особистої фінансової безпеки.

економістиекономісти

22 березня відбувся ще один вебінар «Як інформація змінює наше мислення та поведінку». Спікерка – Оксана Мороз, засновниця ініціативи з інфогігієни «Як не стати овочем».

Також завершився челендж «Захисти свої гроші». Упродовж тижня у соцмережах Junior Achievement Ukraine з’являлися поради щодо управління власними фінансами від фінансової експертки консалтингової компанії iPlan.ua Юлії Бабенко та невеликі завдання для учасників челенджу.

На завершення заходів учасники отримали символічні сувенірні монети, а переможці ‒ пам’ятні монети НБУ.

Очікуємо результатів конкурсу «Мистецтво надійних паролів» (керівник студентських робіт – доцент Наталія Ткачук) і конкурсу на краще розв’язання кейсу від міжнародної страхової компанії Metlife (участь взяли здобувачі освіти спеціальностей 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок й 071 Облік і оподаткування під керівництвом доцентів Наталії Ткачук та Алли Фатенок-Ткачук).

Global Money Week був насиченим і цікавим. Сподіваємося, що заходи, в яких взяли участь і викладачі, і студенти, допоможуть усім нам у майбутньому жити комфортно, турбуючись про своє здоров’я та фінансовий добробут із гаслом Global Money Week «Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє».

Висловлюємо подяку організаторам заходів і Національному банку України за активно та продуктивно проведений час!

економістиекономістиекономісти

 

 

 

 

Наталія МАТВІЙЧУК,

доцент кафедри фінансів

Image
економісти