Другий міжнародний східний самоврядно-економічний форум

від redactor, 16 червня, 2016
Переглянути на сайті

8–10 червня 2016 року в Томашові Любельському відбувся Другий міжнародний східний самоврядно-економічний форум у рамках Східноєвропейської мережі університетів. Захід організовано Люблінським католицьким університетом Іоанна Павла II, міською адміністрацією Томашова Любельського та Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки.

Цьогорічний форум був продовженням проведеного у вересні 2015 року Першого міжнародного східного самоврядно-економічного форуму, результатом якого стало підписання декларації про створення транскордонного біосферного резервату «Розточчя». Серед учасників – ректор КУЛ Антоні Дембінські, воєвода Любельські Пшемислав Чарнек, староста Томашовського повіту Ян Ковальчик, бурмістр міста Томашова Любельського Войцех Жуковскі. З української сторони у форумі взяли участь мер міста Кременець Олексій Ковальчук, депутат Волинської обласної ради Святослав Кравчук, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, представники українських вишів. СНУ імені Лесі Українки на форумі представляли ректор Ігор Коцан та в. о. начальника відділу міжнародних зв’язків Ігор Чуліпа. Також на засіданні були присутні представники МЗС Польщі, Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, Міністерства розвитку Польщі й України.

Мета заходу – міжнародна дискусія над юридичними аспектами співпраці органів місцевого самоврядування та економіки щодо сучасних перетворень у законодавстві ЄС. Цьогорічний форум проходив у новоствореному Навчально-конгресовому центрі КУЛ у Томашові Любельському.

Учасників форуму привітали співорганізатори – ректор Люблінського католицького університету Іоанна Павла ІІ Антоні Дембінські, воєвода Любельські Пшемислав Чарнек, бурмістр міста Томашова Любельського Войцех Жуковскі, староста Томашовського повіту Ян Ковальчук, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан.

Під час форуму було проведено чотири дискусійні панелі на теми: «Співпраця бізнесу та органів місцевого самоврядування в транскордонній співпраці», «Вплив правил конкуренції Європейського Союзу на економіку держав-членів ЄС», «Завдання адміністрації органів місцевого самоврядування в транскордонній співпраці», «Відновлювальні джерела енергії як виклик для місцевого самоврядування і економіки».

Представники самоврядування та підприємці з Польщі й України обговорили вплив правил конкуренції Європейського Союзу на економіку держав-членів, завдання органів місцевого самоврядування у сфері транскордонного співробітництва та використання поновлюваних джерелах енергії, а також стан підготовки України до функціонування в ЄС. У дискусійній панелі «Вплив правил конкуренції Європейського Союзу на економіку держав-членів ЄС» взяв участь ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан. У своєму виступі Ігор Ярославович порушив питання конкурентоспроможності українських вишів, співпраці бізнесу та науки, спільних наукових досліджень та участі у грантових програмах. Учасники сесії, присвяченій поновлюваним джерелам енергії, взяли участь у студійному виїзді «Застосування відновлюваної енергетики на Розточчі», під час якого відвідали станції вітрової та сонячної енергії.

За результатами проведеного форуму було ухвалено декларацію про проведення наступного засідання в Україні, зокрема на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки як одного із засновників Східноєвропейської мережі університетів.

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type