«Дорога до миру–2023»: представники Університету долучилися до традиційної акції пам’яті

від Petrushko, 26 вересня, 2023
Переглянути на сайті

Ректор, викладачі, студенти та працівники Волинського національного університету імені Лесі Українки долучилися до традиційного міжнародного заходу «Дорога до миру–2023», під час якого вшанували пам’ять убитих більшовиками 1939 року польських прикордонників.

На дійстві у селі Мельники Шацької селищної територіальної громади були присутні заступниця голови Волинської обласної військової адміністрації Мирослава Якимчук, заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт, начальник Ковельської РВА Ольга Черен, Шацький селищний голова Сергій Карпук, Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Славомір Місяк, віцемаршалек Люблінського воєводства Збіґнєв Войцеховский, польські й українські військові, жителі села Мельники, волиняни, гості з Польщі.

пам'ять

Університет на вшануванні пам’яті полеглих воїнів представляли ректор Анатолій Цьось, помічниця ректора Тетяна Роспопа, доцент кафедри полоністики і перекладу Юлія Васейко, начальник відділу міжнародних зв’язків Владислав Коломечюк, асистент кафедри полоністики і перекладу Наталія Касянчук і понад 70 студентів-полоністів.

пам'ятьпам'ять

Розпочалося дійство з екуменічної молитви на військовому цвинтарі солдат Корпусу охорони прикордоння, що полягли в битві з Червоною Армією під Шацьком 28 вересня 1939 р.

пам'ятьпам'ятьпам'ятьпам'ять

«Декілька років ми зустрічаємося тут, щоб віддати шану героям Польщі, але, на жаль, останнім часом тут з’явилися могили українських воїнів, які загинули у війні проти росії, тієї ж країни, проти якої воювали поляки 1939 року. Зараз прийшов час, щоб шанувати наших героїв разом», – сказав Славомір Місяк.

пам'ять

У своєму слові до присутніх Анатолій Цьось зазначив, що стратегічно правильним нині є вшановування тих, хто загинув, захищаючи свою державу. «Водночас кожен повинен спитати себе, що потрібно, щоб такі трагедії не повторювалися. Отто фон Бісмарк писав, що ворог приходить туди, де програє вчитель і священник. Також він писав, що війни виграють шкільні вчителі та гвинтівка сучасного зразка. Із цих двох висловів можна зробити такий висновок: сучасна, потужна армія – запорука розвитку та стабільності держави, але не менш важливе значення має і система освіти. Саме система освіти забезпечує формування особистості, яка любить свою державу, готова захищати її та працювати для її розбудови. Саме тому наші студенти традиційно тут, бо для них це важливо», – сказав ректор.
 

пам'ять

Опісля присутні поклали квіти до пам’ятника полеглим, а також до могил загиблих Героїв російсько-української війни, похованих на кладовищі. Згодом усі охочі долучилися до забігу на символічну дистанцію 1939 метрів від цвинтаря до місцевого будинку культури, де відбулося спільне висаджування дерев, і переглянули виставку картин.

пам'ятьпам'ятьпам'ятьпам'ятьпам'ятьпам'ятьпам'ятьпам'ять

 

Довідка.

У вересні 1939 року вірні присязі військовослужбовці Корпусу охорони пограниччя під командуванням генерала Францішека Клеберга та Війська польського вступили в нерівний бій із червоноармійцями 52-ї стрілецької дивізії генерала Івана Руссіянова. Під час збройного конфлікту загинула велика кількість польських солдатів й офіцерів. Частину тіл убитих поляків місцеві жителі знайшли і поховали на сільському кладовищі.

 

Текст і фото Андрія ПЕТРУШКА,

відділ інформаційної політики

Image
пам'ять