На факультеті філології та журналістики відбулася фінальна частина Фестивалю студентських буктрейлерів BOOK: WAR Fest 2023. Організаторами дійства стали викладачі кафедри соціальних комунікацій і факультет філології та журналістики.
«Упродовж 17 років ми готуємо журналістів, а з вересня з ініціативи ректора в межах спеціальності 061 Журналістика набиратимемо студентів на освітню програму “Реклама і PRˮ. Сьогоднішній фестиваль – перевірка власних сил і журналістських, рекламних умінь наших студентів», – сказала проректор з навчально-виховної роботи та комунікації, доцент кафедри соціальних комунікацій Наталія Благовірна.

Учасниками дійства стали майбутні журналісти, які люблять книги, були готові випробувати свої рекламні вміння та журналістські сили та бажали поділитися емоціями, ідеями, креативом. Конкурсанти мали змогу ґрунтовно підготуватися, адже на виконання завдання довелося витратити кілька місяців.
На фінальній частині фесту роботи оцінював суддівський колектив у складі ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолія Цьося, проректора з навчально-виховної роботи та комунікації Наталії Благовірної, журналіста, керівника проєкту «12 канал» Юрія Ричука, директора продакшн-студії «Правда PRO», режисера, сценариста Сергія Шараєвського, очільниці управління туризму та промоції Луцької міськради, співкураторки Луцької літературної резиденції Катерини Теліпської, видавчині, культурної менеджерки і засновниці книжкових літфестивалів «MeridianLutsk» і «Фронтера» Елли Яцути, технічного директора телерадіокомпанії, звукорежисера Максима Благовірного.


Члени журі оцінили роботи конкурсантів, відзначили найкращий, на їхню думку, буктрейлер і вручили авторам символічні подарунки.

«Дякую всім, хто рухає “Журналістику” в нашому Університеті вгору. Надзвичайно важливо виконувати основну нашу місію – надавати якісну освіту, щоб випускники мали хороші передумови для майбутньої праці та достойної заробітної плати. Для цього ми працюємо очно, створюємо умови, щоб наші студенти поєднували теоретичне та практичне навчання, зустрічалися з цікавими людьми. Для цього й проводиться сьогоднішній фестиваль. Я, як людина з іншої сфери, не міг оцінювати роботи з погляду теорії журналістики, режисури тощо. Я оцінював із погляду емоцій і думав, чи виникло в мене бажання прочитати книгу після перегляду. Можу сказати, що пишаюся нашими студентами, бо кожна робота була цікавою та по-своєму вражала», – сказав Анатолій Цьось.

Ректор також відзначив авторів кількох робіт.

Опісля члени журі оголосили результати голосування та нагородили переможців.
Переможцями фестивалю стали:
1 місце – буктрейлер на книгу Віталія Запеки «Бабах на всю голову». Автори – Владислав Каленюк, Павло Коць (ІІ курс, Журн–27).

2 місце – буктрейлер на книгу Наталії Хаммауди «Звір». Автори – Назар Магурчак, Валентин Борзенко (ІІ курс, Журн–27).

2 місце – буктрейлер на книгу «Незламні. Книжка про спротив українських жінок у війні з російськими загарбниками». Автори – Дарина Дудяк, Олександра Кочура (ІІ курс, Журн–28).
3 місце – буктрейлер на книгу Андрія Сем’янківа «Танці з кістками». Автори – Сніжана Гаврилюк, Анна Кравчук (ІІ курс, Журн–28).
3 місце – буктрейлер на книгу Наталії Чайковської «Порцелянова лялька». Автори – Анастасія Басалка, Христина Скопик, Роман Марчук (ІІ курс, Журн–27).

3 місце – буктрейлер на книгу Павла Вишебаби «Тільки не пиши мені про війну». Автори – Олена Ємець, Анастасія Ярощук, Іванна Редчук (ІІ курс, Журн–28).

Приз глядацьких симпатій отримала робота Назара Магурчака та Валентина Борзенка, за яку проголосувало найбільше студентів-конкурсантів.











Відділ інформаційної політики