Primary tabs

Як реалізувати себе в науці: проблеми сьогодення

By redactor, 17 May, 2017
Переглянути на сайті

6 травня в рамках Фестивалю науки Рада молодих вчених СНУ імені Лесі Українки провела круглий стіл на тему «Проблеми самореалізації молодих вчених в умовах сьогодення».

Мета проведення заходу – аналіз та оцінка діяльності й перспективи молодих учених в Україні, світовому науковому співтоваристві; напрацювання механізмів оптимізації державної політики з підтримки молодих науковців.

Участь у засіданні взяли голова Ради молодих учених при МОН України Юрій Кращенко, проректор з наукової роботи та інновацій СНУ імені Лесі Українки Андрій Бояр, голова Ради молодих учених Наталія Коленда, а також молоді науковці та аспіранти ВНЗ міста Луцька.

Розпочалося засідання з вітальних слів голови Ради молодих учених при МОН України Юрія Кращенка, який приєднався до учасників за допомогою Skype-зв’язку. Пан Юрій поділився інформацією про новації, які МОН України планує впровадити задля підтримки науковців. Андрій Бояр передав вітання від ректора Ігоря Коцана та запевнив у підтримці адміністрацією молодих науковців.


Першим свою доповідь про основні проблеми організації наукової діяльності молодих учених технічних вищих навчальних закладів виголосив доктор фізико-технічних наук, професор кафедри комп’ютерної інженерії ЛНТУ Ярослав Пастернак. Науковець вважає, що головною перепоною для здібної молоді є брак потужних наукових лабораторій та сучасного обладнання. Адже в більшості ВНЗ країни нема дослідницьких баз. А це необхідна умова залучення грантових коштів під дослідження. Про особливості стратегії підтримки молодого науковця в Луцькому педагогічному коледжі розповів старший викладач кафедри психолого-педагогічних дисциплін, голова ради молодих науковців цього ж навчального закладу Сергій Марчук. Заступник голови циклової комісії гуманітарних та соціальних дисциплін Коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки Олександр Ткачик проаналізував труднощі працевлаштування науковців. У який спосіб подолати психологічні бар’єри на шляху до успішної реалізації радила кандидат психологічних наук Христина Хворост. Сучасні тенденції в науковому середовищі все більше характеризуються міждисциплінарністю досліджень, про цю тенденцію та командну роботу аспірантів над науковим експериментом розповіла аспірантка другого року навчання факультету соціальних наук Олена Лещук.

Підсумовуючи засідання круглого столу, голова Ради молодих учених Наталія Коленда подякувала учасникам та наголосила, що для вирішення проблем науковців потрібна консолідація зусиль та досвіду від представників різних ВНЗ.

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело 

Image
Type