14 червня 2024 р. відбулася урочиста академія з нагоди 95-річчя Волинського краєзнавчого музею. На захід зібралося чимало гостей – представники влади, освітніх і культурних закладів, громадськість. Звісно ж, на урочистостях були присутні й Лесині люди.

На початку заходу очільниця музею Оксана Важатко розповіла, що Волинський краєзнавчий музей включає сім відокремлених закладів, у яких працює 141 працівник, а також зберігаються 172 тисячі предметів державної частини Музейного фонду України. За її словами, період пандемії коронавірусу та повномасштабного вторгнення ворога – нелегкий час для музею, утім колектив наполегливо працює і рухається вперед.

Зі святом колектив музею привітав ректор Університету Анатолій Цьось. Він зауважив, що у нашого ЗВО та Волинського краєзнавого музею налагоджена конструктивна співпраця у багатьох напрямах. «Від імені всього нашого колективу вітаю вас із ювілеєм. Це дуже непроста робота – збереження нашої спадщини. Ми маємо хорошу системну співпрацю із музеєм. Я не пам’ятаю жодної тематичної конференції, де б не були присутні працівники музею», – резюмував Анатолій Цьось і вручив колективу музею подяку.


Голова Наглядової ради Університету, народний депутат Ірина Констанкевич відзначила важливість ролі музею в контексті культивування та збереження національної пам’яті: «Ювілей музею – це справді унікальна подія. Вона засвідчує, якими є пріоритети суспільства, чи цінує це суспільство та громада музей. Дев’яносто п’ять літ – це свідчення того, що ми маємо осередок національної пам’яті, місце і простір, де гуртуються люди, що усвідомлюють цінність такої пам’яті». Окрім слів привітань, Ірина Мирославівна вручила колективу музею низку подарунків і сувенірів.


Заступник голови Наглядової ради Університету, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад відзначив цінність і ґрунтовність експозицій, професіоналізм працівників. Він зазначив, що низку подарунків, отриманих від ЗСУ, передає Волинському краєзнавчому музею: «Я вважаю, що це має бути в музеї, а не в мене вдома. Це повинні бачити люди. У музеї від цього буде більше користі».

Привітала колег й очільниця кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Світлана Гаврилюк. «Якою б не була складною наша історія, але Волинський краєзнавчий музей завжди на високому рівні. Навіть період Другої світової війни був непростим, але вдалося зберегти фонди й експозиції», – резюмувала вона, а також розповіла про співпрацю із музеєм і подякувала за сприяння у підготовці «музейників».
Відділ інформаційної політики