У межах тижня науки відбулося обговорення магістерської програми «Клінічна психологія»: від клінічних досліджень до клінічної практики. Дійство модерувала гарант магістерської програми, професор Лариса Засєкіна. У заході взяли участь теперішні магістри та випускники програми, майбутні абітурієнти і викладацький склад, який представляє групу кадрового забезпечення магістерської програми. Ця подія постала своєрідною точкою перетину минулого, теперішнього й майбутнього розвитку програми та дала можливість обговорити найважливіші аспекти магістерської програми з різними групами, які її реалізовують.

На початку заходу Лариса Засєкіна нагадала про те, що клінічна психологія як галузь оформилася 1896 року в місті Філадельфія та виникла саме з практичних запитів суспільства у навчанні дітей, які мали затримку розумового розвитку й проблеми в комунікації. Однак упродовж усієї історії розвитку клінічна психологія підкріплювалася науково-доказовими методами психотерапевтичного й психологічного втручання й залишала у своєму арсеналі лише доказові інструменти впливу на психічне здоров’я. Також Лариса Засєкіна озвучила п’ять найважливіших напрямів-трендів досліджень у світовій клінічній психології у 2023 році.
Після цього магістри та випускники програми мали змогу обговорити в командах і представити найважливіші позиції програми й ті аспекти, які, на їхню думку, потребують подальшого вдосконалення. Зокрема, магістри висловили побажання більше приділити увагу організації різних заходів, пов’язаних із психічним здоров’ям дітей і підлітків, а також організувати інтенсивні навчальні курси із загальної та експериментальної психології. Викладачі надали зворотній зв’язок слухачам програми, а майбутні абітурієнти озвучили свій інтерес до клінічної психології.
Апогеєм заходу постали особисті історії успішних випускників про те, як вони потрапили на програму та як клінічна психологія вплинула на їхнє життя. Зокрема, випускниця Олена Кузьмич, фахівець взаємодії з органами влади БО БФ «Рокада», нічна редакторка ТСН і психологиня ГО «Інсайт» у Луцьку, розказала про власний шлях не лише професійного, а й особистісного зростання. Неоніла Кухарук, психологиня спільноти PRO Woman UA, поділилася досвідом роботи із жінками та військовими, а також запросила магістрів, які зацікавлені у практичній роботі, до співпраці. Вікторія Балабус й Альона Кур’ян представили шлях до власної клінічної практики. Оксана Когут розповіла про свою роботу на посаді менеджерки підтримки ветеранського простору Плюс Плюс. Вікторія Майструк поділилася напрямами роботи на посаді завідувачки кафедри фізичної реабілітації та соціального забезпечення Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна», а також практичною роботою кейс-менеджера мобільної бригади соціально-психологічної допомоги протидії домашнього насилля.

Магістри та майбутні абітурієнти мали можливість задати запитання випускникам й обговорити важливі для них моменти. Результатом зустрічі постало створення нетворкінгу Волинських клінічних психологів, які утворюють важливу мережу психологічної допомоги у місті Луцьк і за його межами.
Нагадуємо, що з успішними випускниками програми, їхніми досягненнями та контактами можна ознайомитися на сайті кафедри загальної та клінічної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Лариса ЗАСЄКІНА