Primary tabs

У Лесиному університеті дискутували про образ міста в сучасному українському соціологічному дискурсі

By redactor, 7 November, 2016
Переглянути на сайті

4 листопада на базі факультету соціальних наук Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки розпочала роботу ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Образ міста в сучасному українському соціологічному дискурсі».

Із вітальними словами до учасників і гостей наукового форуму звернулися проректор з наукової роботи та інновацій Андрій Бояр, декан факультету соціальних наук Леонід Кондратик. Зокрема, Леонід Йосипович зазначив, що цьогоріч заявки на участь у конференції надіслали науковці з 14 міст України, а також із Вільнюса (Литва), Мінська (Білорусь) і Страсбурга (Франція). Мовці побажали учасникам плідної праці, гарної дискусії та приємного перебування в Луцьку.

Пленарне засідання розпочалося доповіддю начальника управління культури Луцької міської ради Тетяни Гнатів, але спершу вона зачитала вітального листа експерта Ради Європи з питань інтеркультурної політики, наукового радника Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста», координатора української мережі інтеркультурних міст Ксенії Хованової-Рубікондо (м. Страсбург, Франція). Оскільки обласний центр Волині є учасником заснованої Радою Європи Мережі інтеркультурних міст, темою виступу начальника управління культури міськради стала розповідь про Луцьк інтеркультурний. У своєму виступі Тетяна Федорівна розкрила поняття інтеркультурного міста, розповіла про міжнародну та національну мережу інтеркультурних міст тощо. Зазначила, що цей проект, який був створений у 2008 р. за сприяння Ради Європи та підтримки Європейського Союзу, дасть можливість використовувати досвід міжкультурних зв’язків для соціального й економічного розвитку міста та покликаний навчити місто ефективно реалізовувати інтеркультурне різноманіття.

Опісля з доповідями виступили науковці Лесиного вишу: доценти кафедри соціології та соціальної роботи Ольга Кузьмук «Управління соціальними проектами в соціокультурному просторі» та Світлана Сальнікова «Соціальне самопочуття жителів міста Луцька: про що говорить моніторинг», завідувач кафедри політології та державного управління Валерій Бортніков «Луцьк наприкінці ХІХ ст.: соціальні та політико-правові студії», а також керівник програми соціології Українського католицького університету Оксана Міхеєва «Символічний простір міста: практики співжиття та конкуренції (випадок Донецька)», доцент кафедри галузевої соціології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Алла Петренко-Лисак «Мобільна телефонія в матриці міського життя». Із презентацією електронного журналу урбаністичних студій «Місто: історія, культура, суспільство» виступили шеф-редакторка часопису Тетяна Водотика та відповідальний секретар Володимир Шевченко.

Робота конференції продовжилася на секційних засіданнях, на яких обговорювалися досвід організації соціальної роботи в місті; «Жива історія» українського міста у дзеркалі якісної стратегії соціологічного дослідження; концепція та практики інтеркультурного міста: поміж глобальним, національним і глобальним; матриця міського життя: структурування, нерівності, виміри; міфологічні мотиви і сюжети створення міст; символічний простір українського міста; соціальне самопочуття містян: змістова наповненість і соціально-політичне підґрунтя; управління містом: стилі міської влади, практики місцевого самоврядування та громадська активність.

На завершення учасники наукового форуму ознайомилися зі світлинами виставки «Життя Луцька у фотографіях», яка функціонувала впродовж роботи конференції у фойє навчального корпусу А університету, відвідали виставковий центр «Рідна Волинь» і Музей волинської ікони. 

Валентина КОРНІЙЧУК

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Type