З 13 по 17 березня проходив тиждень хімічного факультету. Було проведено чимало заходів, у яких брали участь студенти, аспіранти та викладачі. Це, зокрема, вечірній перегляд фільму «Чарлі та шоколадна фабрика» у стінах факультету, «Літературні посиденьки», приурочені Лесі Українки, розважально-інтелектуальний вечір настільних ігор, інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?», студентський квест по місту «Паніка», а також відкриті лекції, семінари, круглі столи («Генетично модифіковані об’єкти» (координатор – кандидат біологічних наук Осип Ю.Л.), «Нові складні халькогеніди та галогеніди: одержання, властивості та застосування» (координатор – кандидат хімічних наук Парасюк О.В.) та інші).
Важливою подією тижня стала наукова конференція за участі польських гостей – професора, доктора габілітованого Івана Кітика (факультет електричної інженерії, Ченстоховська політехніка, Польща) та професора, доктора габілітованого Міхала Пясецького (інститут фізики Університету Яна Длугоша, Ченстохова, Польща). Вступне слово взяв проректор з наукової роботи та інновацій Бояр Андрій Олексійович. Він ознайомив гостей зі структурою, матеріально-технічною та науковою базою університету та зазначив, що вагомий внесок у виконання грантів та держбюджетних тем роблять хіміки та фізики, саме їм належить близько 50 % публікацій у наукометричних базах «Scopus». Андрій Олексійович висловив сподівання, що в нашому університеті наука й надалі розвиватиметься і цьому сприятиме міжнародне співробітництво.
Проректор з наукової роботи та інновацій Андрій Бояр
Професор, доктор габілітований Іван Кітик
Професор Іван Кітик представив наукову доповідь «Сучасні нелінійно-оптичні методи діагностики матеріалів», ознайомивши присутніх з основами нелінійної оптики, приладами, матеріалами та установками, що використовуються в нелінійно-оптичних дослідженнях. Було продемонстровано, що дією лазерного випромінювання можна керувати властивостями речовини, зокрема, змінювати її структуру та ступінь впорядкування і таким чином отримувати нові матеріали для параметричної генерації світла.
Професор Міхал Пясецькі виступив з двома доповідями «Халькогеніди: нестабільність структури, зумовлена термоелектричним впливом, радіаційним опроміненням та ефективні сонячні комірки» і «Оптичні і структурні властивості напружених фероелектричних тонких плівок та кристалічних підкладок».
Професор, доктор габілітований Міхал Пясецький
Також на пленарному засіданні виступили аспіранти 3-го року навчання Оксана Цісар, Олександр Смітюх, Сергій Левковець, які представили результати своїх наукових досліджень.
Значний інтерес викликала доповідь кандидата хімічних наук Супруновича С. В. «Синтез амідопохідних Родамінів», у якій було представлено основні умови та результати синтезу 40 нових сполук. Синтезовані сполуки знайшли широке застосування при аналітичних дослідженнях.
Оксана ЮРЧЕНКО,
заступник декана з наукової роботи
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело