«Україна–Європа: проєкт майбутнього» – це назва 20-ї ювілейної Школи журналістики газети «День», яка об’єднала понад 90 однодумців. Серед учасників – здобувачі освіти журналіста Волинського національного університету імені Лесі Українки. Наші студенти вже не вперше долучаються до навчання в школі «Дня», адже прагнуть до постійного саморозвитку і хочуть досягати успіху в професійній діяльності.

Навчання передбачало десять онлайн-зустрічей із інтелектуалами, журналістами, лідерами думок і науковцями (Лариса Івшина, Анна Данильчук, Максим Стріха, Оксана Пахльовська, Наталія Торкут, Ганна Гопко, Віктор Козловський, Ігор Пасічник, Діана Клочко, Ірина Ключковська). Школу реалізовано газетою «День» у партнерстві з Мережею захисту національних інтересів «АНТС» за сприяння «Інтерньюз-Україна».

Цьогорічна школа стала платформою для обговорення найактуальніших тем: адвокування інтересів України, особистий практичний досвід, історична свідомість і лідерська позиція, інформаційна війна і пропаганда та наближення перемоги України.

Студенти-журналісти Університету поділилися враженнями про свою участь у 20-й ювілейній Школі журналістики газети «День».

Тетяна Маркопольська: «Із розповідей десяти лекторів я отримала важливі знання про журналістику, медіа та комунікації, як просувати інтереси України через мистецтво й історію, а також про наші культурні зв’язки зі світом. Хоча спікери тримали фокус більше на навчанні не тих типових тем класичної журналістики, які учні звикли бачити у програмах медіашкіл, утім це була хороша нагода вивчити особливості культурного розвитку України, зокрема через призму процвітання перекладної літератури та релігії».
Вікторія Давидюк: «Мені, як майбутній журналістці, неймовірно пощастило потрапити на лекції, які відкрили широкі горизонти нових і цінних знань. Чудові десять онлайн-зустрічей із провідними науковцями, талановитими письменниками, культорологами, перекладачами й іншими не менш цікавими громадськими діячами. Особливо сподобалася лекція культурної менеджерки, науковиці Анни Данильчук. Дуже цікаво було послухати як та що вона розповідає про Україну іноземцям у себе на каналі в YouTube. Блогерка закцентувала на тому, як зробити європейців українооптимістами. Також поділилася інформацією, як почала вести ютуб-канал і дала декілька практичних порад тим, хто теж планує розпочати інформувати іноземців про сьогодення в Україні.
Не менш цікавою для мене була лекція із керівницею Українського міжуніверситетського шекспірівського центру, професоркою Наталією Торкут. На згаданій лекції я почула інформацію про те, чому Шекспір – важливий “індикатор європейської культурної ідентичностіˮ, а також слушну думку про українців, які виборювали своє право на “власного Шекспіраˮ.
Загалом ці три тижні були непомірно пізнавальними та цікавими. Тішуся, що вдалося дізнатися багато нового та почути філософські погляди про європейське майбутнє України».
Марія РОЖИЛО,
доцент кафедри соціальних комунікацій
Фото: Вікторія ДАВИДЮК,
студентка-журналістка