Primary tabs

Студенти Університету стали учасниками курсу з медіаграмотності

By Moshan, 21 May, 2024
Переглянути на сайті

Упродовж квітня студенти факультету філології та журналістики проходили тренінговий курс «Медіаграмотність та журналістика: як відповідально споживати та створювати контент». Онлайн-заходи було організовано Національним проєктом із медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України у співпраці з Навчально-науковим інститутом журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

журналісти

Упродовж п’яти лекцій учасники тренінгів навчалися застосовувати різні інструменти перевірки інформації та відрізняти факти від суджень. Також дізналися про створення діпфейків, їхній уплив на аудиторію, розвивали критичне мислення, опановували навички розпізнавання дезінформації та виявлення маніпулятивного контенту. Спікерами курсу стали провідні фахівці та фахівчині сфери медіаграмотності й журналістики: програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков, керівниця національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» МКІП Ольга Кравченко, співзасновниця порталу StopFake Ольга Юркова, авторка проєкту «НотаЄнота» Альона Романюк, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації» Діана Дуцик.  

журналісти

Студентки-журналістки поділилися своїми враженнями про участь у тренінговому курсі.

журналісти

Анна Корець: «Альона Романюк проаналізувала інформацію про те, як суспільство, не перевіряючи матеріал, починає поширювати відверту брехню. Також вона навчила розрізняти дезінформацію і фейки, розглянула питання інформаційного вакууму та допомогла зрозуміти, як вибудовується система фейк–меседж–наратив. Андрій Кулаков розповідав про журналістські стандарти, критерії якісних медіа й відповідального медіаспоживання. Спікер максимально доступно пояснив слухачам, чому потрібно дотримуватися всіх правил і яку шкоду може принести непрофесійність журналіста. Ці знання стануть мені у нагоді під час навчання та роботи».

журналісти

Софія Вербицька: «Вдячна організаторам курсу за ретельно підібрану програму і цікаві теми. Я актуалізувала свої знання й буду надалі їх використовувати. Дуже цінно, що спікери поділилися не лише теоретичним матеріалом, а й своїми практичними кейсами, які засновані на власному досвіді».

журналісти

Цікавим фактом про проходження курсу стало те, що перебування на практиці, у відрядженні, за кордоном чи у рідному Університеті не зупиняло студентів відвідувати онлайн-лекції. Це вкотре доводить, що журналісти постійно прагнуть покращувати свої теоретичні знання і практичні навички.

 

Текст і фото: Софія ВЕРБИЦЬКА, Анна КОРЕЦЬ,

Валерія КРОВІЦЬКА, Анастасія ЯЦЮК, Дар’я ПАНОВА

Image
журналісти