Primary tabs

Студенти географічного факультету відвідали Департамент містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради

By Moshan, 22 February, 2024
Переглянути на сайті

20 лютого 2024 р. магістри географічного факультету освітніх програм «Регіональний розвиток та просторове планування» і «Середня освіта. (Географія. Економіка)» відвідали Департамент містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради.

географи

Заступник директора, начальник управління земельних ресурсів Софія Гула ознайомила здобувачів освіти з історією департаменту, його структурою й основними завданнями функціонування. Так, головні завдання департаменту – реалізація політики міської ради в сфері містобудування, розробки та виконання містобудівних програм, аналіз стану містобудування на території Луцької міської територіальної громади, організація та ведення містобудівного кадастру, формування комфортного життєвого середовища, досягнення естетичної виразності об’єктів архітектури.

географи

Начальник відділу геодезичної служби Роман Циц зазначив, що сьогодні у Волинській області та місті Луцьку існує гостра потреба у фахівцях, які мають навички використання геоінформаційних систем. Географічні інформаційні системи – важливий інструмент реалізації регіональної політики та просторового планування на усіх рівнях управління: від загальнодержавного до локального. Вони мають велике значення для територіальних громад. Сьогодні вже порушено питання про потребу фахівців ГІС у кожній територіальній громаді.

географи

Начальник управління містобудування Андрій Маруняк зазначив, що ГІС дають змогу аналізувати просторові дані щодо використання земельних ресурсів, інфраструктури, розташування об’єктів. Це допомагає в розробці стратегій розвитку й управлінні розвитком міста. ГІС дають змогу визначати оптимальні маршрути для громадського транспорту, маркувати небезпечні ділянки, планувати роботу комунальних служб (наприклад, вивезення сміття), обслуговування доріг.

географи

Аналіз просторових даних у ГІС допомагає ухвалювати обґрунтовані рішення щодо розміщення нових соціальних об’єктів (школи, лікарні тощо), а також розв’язувати екологічні проблеми. ГІС надають територіальним громадам потужний інструмент для аналізу, планування й управління територією з урахуванням географічних особливостей, що сприяє сталому розвитку та покращенню якості життя населення.

географи

Співпраця зі стейкхолдерами із Департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради сприяє реалізації освітньої програми «Регіональний розвиток та просторове планування», зокрема освітніх компонентів «Просторовий аналіз та ГІС» і «Просторове планування розвитку територіальних громад». Студенти отримали цінний практичний досвід, який знадобиться у подальшій професійній діяльності. Щиро дякуємо директорові департаменту Веніамінові Тузу.

 

Сергій ПУГАЧ,

професор кафедри економічної

та соціальної географії

 

Image
географи