Primary tabs

Онлайн-знайомство із науковою діяльністю Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

By Moshan, 20 March, 2024
Переглянути на сайті

Важливий складник підготовки магістрів спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа – комунікація з фахівцями-практиками. Саме таке спілкування в межах освітнього компоненту «Методологія та організація наукових досліджень» відбулося у студентів із завідувачкою відділу теорії та методики біобібліографії, науковою співробітницею Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Надією Любовець.

історики

Головна бібліотечна установа країни, на відміну від аналогічних інституцій світу, окрім традиційних послуг, проводить багатопрофільну наукову діяльність і є складовою частиною НАН України. Заснований у її структурі 1994 р. Інститут біографічних досліджень здійснює активну роботу із формування Українського національного біографічного архіву, розглядаючи біографії українців текстами впливу на формування національної ідентичності, патріотичного виховання громадян. Із 7 тис. життєписів на початку 1990-х рр. архів зріс до 70 тис. статей. Співробітники інституту відмовилися від лінійної біографії і сьогодні працюють над відтворенням стереоскопічних біографій не лише видатних особистостей, але й усіх, чиї прізвища потрапили у будь-які вітчизняні друковані видання.

історики

Надія Іванівна розповіла про біографіку, біографістику та просопографію; наукове фахове видання «Українська біографістика»; різноформатні наукові заходи. Однією з ключових змін сучасної науки стала її відкритість, тому науковці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського використовують дієвий інструментарій для популяризації наукової діяльності широкій громадськості. Науковиця звернула увагу на потребу формування джерельної бази повномасштабної російсько-української війни та потребу залучення студентів до процесу зібрання свідчень.

І на кінець зустрічі пролунало запрошення працювати із ресурсами бібліотеки. Сьогодні здобувачі освіти мають також можливість записатися та працювати у фондах однієї з найбільших бібліотек світу, яка зберігає понад 15 млн видань.

 

Валентина НАДОЛЬСЬКА,

доцент кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства

та інформаційно-аналітичної діяльності

Image
історики