Primary tabs

Німецькі фахівці ділилися досвідом з питань екології, природокористування та енергоефективності

By redactor, 17 November, 2016
Переглянути на сайті

У листопаді 2016 року відбулася низка семінарів із питань екології, природокористування та енергоефективності, що проводилися Волинською торгово-промисловою палатою за сприяння уряду Німеччини по програмі GIZ. Зокрема, викладачі й студенти кафедри екології та охорони навколишнього середовища Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки ознайомились із досвідом поводження з відходами та економікою замкнутого циклу (доповідачі – експерти торгово-промислової палати регіону Південний Верхній Рейн (ФРН) Werner Reif та Andre Olveira).

Значну увагу під час семінарів приділено таким питанням: законодавство Німеччини у сфері поводження з відходами; сутність понять «відходи» та «побічні продукти»; можливості їх утилізації; особливі вимоги щодо небезпечних відходів; збір відходів на підприємстві та їх зберігання; обсяг відходів у Німеччині; особливості сміттєвих полігонів. Показано наочні матеріали з прикладами полігонів, що використовуються (у т. ч. інертних відходів), установок з обробки інфільтраційних вод, закритих полігонів. Присутнім продемонстрували схеми роботи сміттєспалювального та сміттєпереробного заводів.

Досить цінними є приклади Німеччини та рекомендації щодо запровадження в Україні роздільного збору побутових відходів. Також звернуто увагу на побудову та зміст Закону «Про економіку замкнутого циклу».

Експерти торгово-промислової палати регіону Південний Верхній Рейн (ФРН) Werner Reif та Andre Olveira ознайомили учасників із Загальним правом та принципами захисту навколишнього середовища в Німеччині. Значна увага приділялася захисту навколишнього середовища від шкідливих впливів. Зокрема, розглядали джерела емісій та заходи захисту; приклади шкідливих емісій, шкідливі речовини в повітрі; право на захист від шкідливих емісій; обов’язки у сфері організації виробництва; обов’язки уповноважених осіб з питань захисту від шкідливих впливів; захист від транспортних впливів; збереження чистоти повітря; зменшення шумового навантаження; впливи запахів; промислова очистка відпрацьованих газів та необхідні для неї установки.

 

Під час семінару з проблем захисту водних ресурсів, який відбувся 3 листопада 2016 року у Волинській торгово-промисловій палаті за сприяння уряду Німеччини в рамках програми GIZ, викладачі й студенти кафедри екології та охорони навколишнього середовища СНУ імені Лесі Українки розпочали свою доповідь із визначення поняття водних ресурсів, їх розподілу за видами, значення захисту водних ресурсів, забруднення води. Далі присутніх ознайомили із регулюванням у сфері водних ресурсів у Німеччині, зокрема із Рамковою директивою ЄС про воду, впровадженням Закону «Про водне господарство», дозволами у сфері водних ресурсів. Значну увагу було приділено проблемам використання води, обов’язкам уповноважених із захисту водних ресурсів на підприємствах, правилам, що діють у водоохоронних зонах, розпорядженням про стічні води, а також технологіям очистки води.

В останній день занять був проведений семінар на тему «Енергія. Захист клімату. Можливості економії затрат на підприємстві» за участі регіонального радника GIZ Україна Hansjoerga Dietsche. Доповідачами були експерти торгово-промислової палати регіону Південний Верхній Рейн (ФРН) Werner Reif та Andre Olveira. Було розглянуто такі питання: директива ЄС з енергоефективності; розвиток «зеленого» виробництва електроенергії в Німеччині; генерація електроенергії в ЄС; інвестиції в установки на відновлюваних джерелах енергії; безпека постачання; потенціали заощадження на підприємстві; законодавчі вимоги до теплового сектору; вимоги до інтенсивності освітлення; використання відпрацьованого тепла; електроприводи; системи енергоменеджменту на підприємстві.

Кафедра екології та охорони навколишнього середовища

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело 

Image
Type