Primary tabs

Екологія науки: Літня школа з наукового письма англійською мовою без кордонів

By redactor, 25 September, 2017
Переглянути на сайті

Якщо хтось думав, що академічне письмо – це невесело, а наука – це надто серйозно, щоб звертати увагу на щебетання птахів навколо, на аромати лісу чи плюскотіння води в озері, той не був учасником Літньої школи з наукового письма англійською мовою без кордонів, проведеної 14–16 вересня 2017 року на теренах чудового спортивно-оздоровчого комплексу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки «Гарт».

Організаторами цього свята наукової думки стали кафедра англійської філології СНУ, Київський національний лінгвістичний університет та Українська асоціація когнітивної лінгвістики і поетики (УАКЛІП), президентом і натхненником якої є доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри англійської філології та філософії мови імені професора О. М. Мороховського Ольга Воробйова.


Масштаби цієї грандіозної події справді разючі! А їхню користь і прикладне значення важко переоцінити! Близько сімдесяти учасників з шістнадцяти областей України, серед яких були аспіранти і молоді науковці, досвідчені викладачі і відомі дослідники, проводили у спеціально облаштованих аудиторіях понад вісім годин щодня. Їхня мета полягала у прагненні навчитись писати свої наукові праці таким чином, щоб їх можна було опублікувати в академічних часописах, котрі індексуються в найпрестижніших базах даних, як от Scopus та Web of Science.


При цьому все це непересічне наукове дійство відбувалося в райському куточку Волинського полісся, на березі чудового озера Світязь, даючи учасникам можливість вечорами та під час коротких перерв на каву насолоджуватися довколишньою природою. Екологія буття в дії! Зміст і насиченість занять змушували мозок «учнів» безупинно працювати, а навколишнє середовище в цей час налаштовувало їх на романтично-поетичний лад, не дозволяючи втомі взяти верх над ентузіазмом.


Воістину міжнародний склад лекторів та їхня майстерність дали змогу вивчити тонкощі наукового письма в усіх можливих ракурсах і з усіх боків. До зіркової команди увійшли: доктор філологічних наук, професор кафедри англійської філології Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та автор англо-українсько-російського словника-тезауруса наукових кліше Світлана Анатоліївна Жаботинська; доктор наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка, автор першого українського підручника з академічного письма англійською мовою “English Academic Writing for Students and Researchers”, директор Центру англомовної академічної комунікації Тетяна Вадимівна Яхонтова;  кандидат філологічних наук, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія», фахівець з проблем англомовної академічної риторики та письма Ярослава Романівна Федорів; доктор філології, професор Технологічного університету міста Ополє (Польща), член редколегїї європейського наукового часопису “International Journal of Social Science Studies” та багаторічний рецензент журналів мовознавчого спрямування всесвітньо відомого видавництва наукової літератури Mouton de Gruyter Малгожата Халадевіч-Гжеляк; старший консультант з питань вищої освіти британського Видавничого Дому Pearson (Велика Британія) Майкл Хадсон.


Показовим було те, що, попри власні експертні знання у царині  лінгвістики і наукового письма, усі вищезгадані науковці з великою цікавістю поставились до усіх запропонованих занять, із задоволенням відвідуючи лекції та семінари один одного. Цим самим ще раз продемонстрували своїм молодим колегам, що досконалість не має меж і незгасний інтерес до життя та жага до науки завжди залишає місце для допитливості і нових знань.


Абсолютними фаворитами і своєрідним символом Літньої школи стали… «гартівські» качки!!! Вони, неначе ті священні гуси з храму богині Юнони, що свого часу врятували Рим, скрізь супроводжували учасників тренінгів – від конференц-зали до тераси з кавою, вносячи пасторальні нотки сільського гумору та рятуючи вишукану наукову подію високого ґатунку від зайвого пафосу та позірної поважності. Чудовому настрою та загальній позитивній тональності події не завадив навіть дощ.

Учасники повезли по своїх домівках, чия географія простяглася від Львова і Чернівців до Запоріжжя і Дніпра, ґрунтовні знання, незабутні враження, нові ідеї, гарні емоції та добру славу про Волинь і про Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, що надав нам усім можливість відчути екологію науки – гармонію злиття природи і мислення, невимушеності та серйозності, молодечого запалу та обізнаної зрілості. 

Валентина УЩИНА, доктор філологічних наук,

професор кафедри англійської філології

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type